Telefon Numaraları
Adres : Beyazevler Mah. 80003 Sok. No:22 Çukurova / Adana
E-Posta : -
Websitesi :

Çukurova Kız Öğrenci Yurdu (Adana)

Yurt Hakkında

Özel Çukurova Kız Öğrenci Yurdu Adana’da Üniversiteyi kazanan ve Adana’da Üniversiteye devam etmekte olan kız öğrencilerine yönelik olarak otel konforunda hazırlanmış bir kız öğrenci yurdudur.

Yurt binası 2007 yılında deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiş olup 11 kattan meydana gelmektedir.

Öğrenci yurdun da kız öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği her türlü imkan hazırlanmıştır.  Bilgisayarlı 100 kişilik ütüt salonu, mini market, lobi (bekleme salonu), revir ve resepsiyonun yanı sıra yurtta 75 oda bulunmaktadır. Yurt her ne kadar 298 kişilik olarak inşa edilmiş olsa bile daha ferah olması için kapasite 180’e indirilerek çok daha geniş bir mekan elde edilmiştir.

Yurtta odalar 1, 2 ve 3 kişilik olmakla birlikte 9. Katta bulunan odalar süit olup tek kişilik olarak hazırlanmıştır. Bu kattaki yataklar çift kişilik olmakla birlikte bekleme ve dinlenme salonlarına sahiptir.

Diğer odaların tamamında da banyo, tuvalet, çamaşır masası, kitaplık, komodin, LCD tv, buzdolabı, merkezi ısıtma ve soğutma sistemleri ile birlikte gardrop ve tek kişilik yataklara sahiptir. Yatakların tamamı tek katlı olup ranza sistemi bulunmamaktadır.

Öğrenci yurdunda kablosuz internet, sigara içilen ve içilmeyen alanlar, fitness salonu kuaför salonu da bulunmaktadır.

* Adana Kız Öğrenci Yurtları
* Adana Erkek Öğrenci Yurtları
* Yurtlar

Bina Özellikleri

Oda Özellikleri

Hizmetler

Adana Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler