Telefon Numaraları
Adres : Kozluk Mah. Övul Tezişler (1.Yol) Cad.No : 22 İzmit / Kocaeli
E-Posta : -
Websitesi :

Cumhuriyet Erkek Öğrenci Yurdu (Kocaeli)

Yurt Hakkında

Cumhuriyet Erkek Öğrenci Yurdu Kocaeli İzmit’te bulunmaktadır. 1998 yılından bu yana hizmet vermektedir. Yurt Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özle bir yurttur. Bina şehir merkezinde olmakla birlikte kampüslere ulaşım, servis ya da araç ile 15 dk sürmektedir. Yurdun her bir odasında telefon servisi ve yangın alarm sensörü bulunmaktadır. Eşya ve kıyafetlerin rahatlıkla muhafaza edebilmesi için gardıroplar öğrenciler için ayrılan tüm odalara yerleştirilmiştir. Öğrencilerin sınav dönemlerinde rahat bir şekilde ders çalışabilmeleri için ise çalışma masaları odalarda yerini almıştır. Her bir odadan kablosuz internete kişisel dizüstü bilgisayarlardan kesintisiz olarak bağlanılmaktadır.

Cumhuriyet Erkek Öğrenci Yurdu’nda 5 çeşit kahvaltı ve 4 çeşit akşam yemeği ücrete dahildir. Yurt erkek öğrencilere, Digitürk, Lig TV ve Dsmart ile maç keyfi imkanını sunmaktadır. Yurtta kaloriferli sistem vardır. Binanın balkonları deniz manzaralıdır. Öğrencilerin düzenli ve disiplinli olarak ders çalışmalarını sağlamak için etüt salonu oluşturulmuştur. Etüt salonu İzmit Körfezi manzaralıdır. Yurt öğrencilerine kimlik kartı çıkarmaktadır. Aynı zamanda yurt, öğrencilere staj imkanı bulmaktadır. Öğrencileri eğitim dönemi boyunca ders stersinden bir an olsun uzaklaştırmak için çeşitli sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. Yurtta bulunan masa tenisi, santraç, dama ve tavladan yurt sakinleri istedikleri zaman yararlanmaktadır.

Cumhuriyet Erkek Öğrenci Yurdu’nun bahçe kafesinde öğrenciler keyifli sohbet imkanı bulmaktadır. Yurdun yemekhanesi, kafeteryası ve dinlenme salonu da bulunmaktadır. Zengin kütüphane her zaman kullanıma açıktır.

* Kocaeli Kız Öğrenci Yurtları
* Kocaeli Erkek Öğrenci Yurtları
* Yurtlar

bedava-yurt-sitesi

Bina Özellikleri

Oda Özellikleri

Hizmetler

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

Kocaeli Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler