Adana Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Adana Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Adana Erkek Yurtları, Adana Erkek Öğrenci Yurtları, Adana Erkek Yurdu

Adana İli, Akdeniz bölgesinde yer almakta olup; Mersin, Niğde, Kayseri, Kahramanmaraş ve Osmaniye ile komşudur. Ekonomisinin birinci sırasında ticaretin olmasında kuşkusuz barındırdığı üç üniversitenin de etkisi vardır. Üniversitelerle birlikte ihtiyaç olarak doğan erkek yurtları bölge halkına yeni bir geçim kaynağı kazandırmıştır.

Adana, 3 üniversitenin bulunmasından dolayı oldukça fazla sayıda erkek yurduna sahiptir. Yurtların odalarında klima, özel mini buzdolapları ve çalışma masaları bulunmaktadır. Ayrıca dışarı aramalara açık olan özel oda telefonları, bunların dışında ankesörlü telefonlar da mevcuttur. Dilediğiniz zaman ders çalışabileceğiniz etüd salonları da hizmetinizdedir. Sabah kahvaltısı, akşam yemeği verilmekte hatta su ihtiyacınızın giderilebileceği sebiller dahi bulunmaktadır. Elbette erkek öğrencilerin vazgeçilmezi olan futbol için Lig TV hizmetleri olan yurtların da olduğunu iletmek isterim. Sınırsız internet imkanı ile sevdiklerinizle dilediğiniz zaman görüşebilir, bu sayede derslerinizi çalışırken bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Bazı yurtların odalarında kişiye özel duş kabinleri de var. Merkezde olan yurtlar, ısıyı ve sesi geçirmeyen camlar kullanarak sizin hem dışardan uzak rahat bir ortamda yaşamanızı hem de dilediğiniz an merkezde olmanıza olanak sağlıyor. Konuk salonu, veli salonu olan yurtlar olduğu gibi misafirlerinizi de karşılayıp ikramda bulunabileceğiniz misafirhaneler hizmetinizdedir.

Adana, tarihi ve kültürel yapısı ile de siz öğrencilere gezilebilecek yerleri sunuyor. Türkiye’nin en eski evlerinden olan Ramazanoğlu Konağı, 3 katlıdır ve Adana’da geçmişi günümüze taşır. Adana’da gezilebilecek ve yürüyüş yapılabilecek birçok park bulunmaktadır. Bunun sebebi muhtemelen ılıman iklimi sayesinde parkların kışın ek bir bakıma gerek duymamasıdır. Seyhan nehri civarında bulunan parklar, botanik bahçelerinin bulunduğu Süleyman Demirel parkı sizleri her anlamıyla kendisine çekmektedir.

Adana’da; Aladağ, Ceyhan, Feke, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık, Yüreğir, Çukurova ve İmamoğlu olmak üzere 15 ilçesi bulunmaktadır. Adana ilimizde 757.928 kişilik nüfusuyla Seyhan, en fazla nüfusa sahip ilçe olarak dikkat çekmektedir.

Adana, farklı kültürlere de ev sahipliği yapmaktadır. Aziz Pavlus Kilisesi hem protestan hem de Katolik olan cemaatler tarafından ortak olarak kullanılmaktadır. Bebek kilisesi olarak da bilinen Aziz Pavlus Kilisesi, bu ismi kilisenin tepesinde bulunan Meryem Ana heykeli nedeni ile almıştır. Bu heykel, bir bebeği anımsatmaktadır. Bir tepe üzerinde olan “Anavarza” ise piknik için Adana halkı ve öğrencileriyle buluşmaktadır. Adana, 1923 yılında Atatürk ve eşine ev sahipli de yapmıştır. Atatürk’ün konakladığı bu ev, Atatürk Evi ve Müzesi olarak anılmaktadır. Evde, Atatürk’ün bir heykeli vardır ve ölüm saatini gösteren durdurulmuş bir saat de bulunmaktadır.

Öğrenci olarak gelmiş olduğunuz bu şehirde, hem evinizin rahatlığını yaşayacak hem de şehrin tarihi geçmişine şahitlik edeceksiniz. Üstelik Adana’nın damak tadına alıştıktan sonra öğrencilik yıllarınız bitse bile bu şehre sık sık geleceğinize eminim…