Adana Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Adana Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Adana Kız Yurtları, Adana Yurtları, Adana Kız Öğrenci Yurtları

Adana İli, Akdeniz bölgesinde bulunur ve Türkiye’nin 5. büyük şehri olma özelliği taşır. 1.945 kilometre karelik alana sahip olan Adana, kız öğrenci yurtları bakımından oldukça zengindir. Birden fazla ulaşım imkanı sağlayan bu ilde okumak için bulunuyorsanız, aklınız “kalacak yer var mı” sorusuna hiç takılmasın.

Adana’da yurtlar kız öğrenciler için oldukça ferah odalarla hazırlanmıştır. Dört kişilik odalarında bile kendinize ait bir çalışma masanız, giysi dolabınız ve tek kişilik ortopedik yatağınız mevcuttur. Tercihinize göre üç ya da iki kişilik odalar da seçebilirsiniz. Bütçeniz ve keyfiniz ne isterse ona göre yurt bulmak mümkün. Lüks banyo – tuvaletler, hatta size özel ayakkabı yerleri bile yurtlarda var. Sınırsız internet, 24 saat sıcak su ve güvenlik hizmetleri de cabası. Adana’da yurtlar lüks hizmet konusunda gerçekten birbiriyle yarışıyor gibi .Bazı yurtlarda klimaya kadar tüm ince detaylar düşünülmüş. Veli odası, ücretsiz servis, revir ve oda telefonu gibi hizmetleri olan yurtlar da var. Seçim tamamen sizin bütçenize ve tercihinize kalmış. Adana’da 3 tane üniversite olması elbette ki yurtlar arasındaki rekabeti arttırıyor. Bu da siz öğrencilere daha iyi hizmet verilmesi için tüm detayların düşünülmesi ve faaliyete alınmasına neden oluyor.

Adana İli, Çukurova Üniversitesi, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ve Kanuni Üniversitesi olmak üzere 3 üniversiteye sahiptir. Adana’nın en büyük üniversitesi olan Çukurova Üniversitesinde; Hukuk , Diş Hekimliği, Eğitim Fakültesi, Fen – Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Kozan İşletme Fakültesi, Mühendislik – Mimarlık Fakültesi, Tekstil Mühendisliği, Su ürünleri Fakültesi, Tıp Fakültesi ve Ziraat Fakültesi olmak üzere birçok alanda eğitim alınabilmektedir. Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin en dikkat çeken bölümleri ise Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Havacılık - Uzay Bilimleri Fakültesi ve Denizcilik Fakültesi’dir. Kanuni Üniversitesi ise Sosyal ve Fen bilimler Enstitüsü dışında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Beşeri Bilimler Fakültesi ile hizmet vermektedir.

Adana deyince akla ilk gelen kuşkusuz Adana Kebap’tır. Ülkemizin birçok şehrinde Adana Kebap yemek mümkündür, ama asıl memleketinde bu kebabın tadına bakmak elbette daha lezzetli olacaktır. Kebabın yanında genelde şalgam tüketilir. Adana’nın diğer yöresel ve ünlü tatları ise; kabak çintme, bici bici – bir tatlı çeşidi- ve mahluta çorbasıdır.

Adana’da kebap yenir de Taşköprü görülmez mi? Roma dönemine ait bu eser, dünyanın hala kullanılan en eski köprüsü olma ünvanını taşıyor. Ayrıca Yılan Kale’ye de uğramanızı öneririm. Bir diğer adı Şahmeran Kalesi olan bu eserin Bizans zamanından kaldığı düşünülmektedir. Oldukça ince zekayla yapılan kalenin güvenliğinin sağlanması için surlar ve burçların yerleştirildiği yerlerin rastgele olmadığı aşikardır.

Siz de Adana’yı tercih ederek burada öğrencilik yıllarınızı geçirmeye geldiyseniz emin olun daha gezilecek birçok yer ve tadılacak çok yemek var.