Adıyaman Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Adıyaman Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Adıyaman Kız Yurtları, Adıyaman Yurtları, Adıyaman Kız Öğrenci Yurtları

Adıyaman İli, Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunur ve ülkemizin hızla gelişen şehirleri arasında yer alır. 7.871 kilometre karelik alana sahip olan bu il, üniversitede okumak için gelen kız öğrencilerine birbirinden farklı seçenekleriyle kalacak yer imkanı sağlamaktadır.

Adıyaman’da yurtlar adeta kız öğrencilerin huzurlu ve mutlu zaman geçirebilmesi için çok ince detaylara kadar düşünülmüş ve tasarlanmıştır. Fitness ve spor salonları ile formunuzu korurken aynı zamanda eğlenecek ve dilediğiniz zaman spor yapmanın tadına varacaksınız. Bazı yurtlar size hobi mutfağı bile sunmaktadır. 24 saat açık olan bu mutfakta arzu ettiğiniz an sevdiğiniz tatlıları, alışık olduğunuz damak zevkinize uygun yemekleri yapabileceksiniz. Gitardan tutun bağlamaya kadar birçok enstrüman için düzenlenmiş etkinlikler sayesinde bu konuda ders alabilir ve öğrencilik döneminizin hayatınıza yeni bir sayfa da açmasını sağlayabilirsiniz. Hatta sadece müzik ile ilgili değil yabancı dil konusunda da kurslara katılabilirsiniz. Üstelik bu kursların yurdunuzda yapılması sizi ekstra bir ulaşım masrafına da neden olmaktan kurtaracaktır. Bazı yurtlarda sinema şölenleri yapılmakta ve kız kıza güzel akşamlar geçirilmesi sağlanmaktadır. Ailenizin konaklayabileceği misafirhaneler, yine yurdunuzun içinde bulunan kuaför hizmetleri mevcuttur. Tüm bu bahsedilen hizmetler sizleri Adıyaman’da beklemektedir.

Adıyaman’da tek bir üniversite bulunmaktadır ve bu üniversite tahmin ettiğiniz gibi şehrin ismini almıştır. 15 binden fazla öğrencisi bulunan Adıyaman Üniversitesi 2006 yılında kurulmuş ve eğitim hayatındaki yerini almıştır. Adıyaman Üniversitesi; Devlet Konservatuvarı, Tıp Fakültesi, Teknoloji Fakültesi,Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi ve İslami İlimler Fakültesi olmak üzere toplamda 11 fakülte barındırmaktadır. Fen, Sosyal ve Sağlık Bilimleri olmak üzere 3 adet de enstitüye sahiptir. Sağlık, Yabancı Diller, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu yine üniversitenin eğitim verdiği yüksekokullardır. Söz konusu üniversitede beş adet de meslek yüksekokul bulunmaktadır.

Adıyaman deyince akla ilk gelen kuşkusuz Nemrut Dağı’dır. Nemrut dağı, ilin merkezine seksen yedi kilometre uzaklıktadır. Bu dünya harikası dağ ile ilgili oldukça ilginç efsaneler anlatılmaktadır. Gizli tünelleri olduğu, henüz keşfedilmeyen gizli geçitlerinin olduğu söylenmektedir. Kimilerine göre burada Hristiyanlık doğmuş, kimilerine göre ise İsa’nın doğum yeri olduğu savunulmuştur. Birbirinden ilginç yüz şekilleriyle var olan kayalar, birçok ziyaretçiye kucak açmaktadır. Adıyaman Kalesi ise gezilecek ve görülecek bir diğer güzellik olarak Adıyaman merkezinde bulunmaktadır. 25 metre yüksekliğindeki kalenin çevre düzenlemesi ve restorasyon çalışmaları yapılmaktadır. Adıyaman tüm bu güzelliklerin yanı sıra oldukça fazla sayıda mağarayı da sınırlarında bulundurmaktadır.

Adıyaman; tarihi eşsiz güzellikleri, şehri anlatan dinlemeye doyulmaz türküleri ile siz değerli öğrencilerin güzel bir öğrencilik hayatı geçirmesi için sizleri beklemektedir.