Afyon Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Afyon Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Afyon Erkek Yurtları, Afyon Erkek Öğrenci Yurtları, Afyon Özel Yurtlar

Afyon İli; Eskişehir, Konya, Isparta, Denizli, Uşak, Burdur ve Kütahya ile komşudur. Türkiye’nin en iyi 2000 üniversitesi araştırmasında 42. Sırada yer alan Afyon Kocatepe Üniversitesi’ni de sınırlarında bulunduran Afyon’da okumak, öğrencilik hayatınıza eşsiz deneyimleri katmanızı sağlayacaktır.

Afyon’a yolunuz öğrenci olarak düşmüş ise öncelikle kalacak bir yurda ihtiyacınız var demektedir. Afyon, size birbirinden farklı erkek yurtlarıyla evinizin rahatlığını sunmayı hedeflemiştir. Bazı yurtlar, üniversite ulaşımınızı anlaşmalı halk minibüsleriyle ücretsiz olarak siz öğrencilere sağlamıştır. Bir kişilik odadan, altı kişilik odalara kadar birden çok tercih yapabileceğiniz yurtlar mevcuttur. Her katında çamaşır makinası hatta kurutma makinası bulunan, sabah açık büfe kahvaltı ile akşam eşsiz tatların sizlere sunulduğu birçok yurt bulabilirsiniz. Öğrencilerin taleplerine göre düzenlenen etkinlikler sayesinde size uygun zaman dilimlerinde stres atmanız için çeşitli aktiviteler düzenlenmektedir. 24 saat sıcak su, sınırsız internet, güvenlik, kat ve oda temizliği hizmetleri de sizlere sunulan bir diğer imkanlardır. Parmak izi okuma sistemi ile yurda giriş, güvenliğin ne kadar önemsendiğinin bir kanıtı gibidir. Oda servisi sunan yurtlar bile vardır. Bu da yurtların siz öğrencilere bir hotel konforunu yaşatmak istediğinin göstergesidir. Erkek kuaförü, kırtasiye ve fotokopi sizlerin yurttan dışarı çıkmadan alabileceğiniz diğer hizmetlerdir.

Afyonkarahisar Merkez , Bayat, Başmakçı, Bolvadin, Dazkırı, Dinar, Emirdağ, Evciler, Hocalar, Kızılören, Sandıklı, Sinanpaşa, Sultandağı, Çay, Çobanlar, İhsaniye, İscehisar, Şuhut olmak üzere toplam 18 adet ilçeye sahip olan Afyon’un nüfusu -2013 yılı sayımına göre- 698.626’dır. Sandıklı İlçesi, 59.040 kişilik nüfusu ile Afyon’un en kalabalık birinci ilçesidir.

Afyon’da tüm ihtiyaçlarınızın yurtların içinde karşılanmasına dikkat edilmiştir. Ancak yurt dışında sizi eşsiz güzellikler beklemektedir. Avdalas Kalesi, turistlerin oldukça ilgi gösterdiği bir kaledir. Siz öğrencilerin de ziyareti için beklemektedir. Bu kale, Bizans döneminde yerleşik hayata ev sahipliği yapmıştır. Tarihi kokusu ile sizleri kendine hayran bırakacaktır. Kale, çok katlı ve birden fazla odaya sahiptir. Afyon’da ismini bulunduğu mahalleden alan Mısri Camii ise mihrabı ile ünlüdür. Mozaik çinilerle yapılan camii hakkında Evliya Çelebi Seyahatnamesinde Abdürrahman Efendi Camisi olarak anılmıştır. Afyon, birçok antik kente de sınırları içerisinde ev sahipliği yapmaktadır. Gedik Ahmet Paşa medresesi, Cumhuriyet döneminde tarihi eserlerin bir araya getirilmesini sağlamıştır. Bu medrese, günümüzde Afyonkarahisar Müzesi olarak anılmaktadır. Müzede, özellikle Bizans ve Roma dönemine ait eserler sergilenmektedir. Müzede, birçok arkeolojik eser, sikkeler, el yazmaları ve heykeller bulunmaktadır.

Afyon’da öğrenciliğiniz devam ederken, tarihi yapısı ve birbirinden özel yerleri ile ziyaretlerinizi beklemektedir. Yurtların imkanları ve olanakları dahilinde evinizdeymiş gibi bir öğrencilik yaşarken aynı zamanda şehrin güzelliği sayesinde hiç sıkılmadan zaman geçirebilirsiniz. Afyon’a özel yöresel tatlar ise damak tadınıza eşsiz bir deneyim yaşatacaktır.