Antalya Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Antalya Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Antalya Erkek Yurtları, Antalya Erkek Öğrenci Yurtları, Antalya Özel Yurtlar

Antalya İli; Muğla, Burdur, Isparta, Konya, Karaman ve Mersin ile komşudur. Yazları oldukça sıcak geçen turistlerin uğrak yeri olan Antalya’da ortalama sıcaklıklar her zaman on derece daha fazladır. Gerek turistlerin gerekse öğrencilerin misafir edildiği Antalya her zaman kalabalık bir şehir olarak anılmıştır.

Antalya’da erkek öğrencilerin kalabilmesi için birçok erkek yurdu bulabilirsiniz. Antalya’nın sıcak havasından etkilenilmemesi için odalarında klima olan yurtlar mevcuttur. Tüm odalarında telefon bulunan yurtlar olduğu gibi banyosu ve tuvaleti de oda içinde olan yurtlar vardır. Bazı yurtlarda tek kişilik oda bulunmamaktadır. Ancak bazı yurtlarda ise tek kişilik odalara ayrıca önem verilmiştir. Yurtlar, genelde üniversitelere yakın yerlerde bulunmaktadır. Yurtların en uzağı sadece bir vasıtayla üniversiteye ulaşılabilecek alanlarda yer almaktadır. Odalarında kişiye özel dolaplar, 24 saat sıcak su, sınırsız internet, çamaşırhaneler, TV ve dinlenme odaları ile konforlu bir öğrencilik hayatı sizleri beklemektedir. Yurtlarda ayrıca çeşitli etkinlikler de düzenlenmektedir. Özellikle sınavlar öncesi canlı müzik eğlenceleri ve tarihi alanlarda geziler de düzenlenerek siz öğrencilerin stresli günleri daha kolay atlatması için her şey düşünülmüştür.

Antalya’da; Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Korkuteli, Konyaaltı, Kumluca, Manavgat, Muratpaşa ve Serik olmak üzere toplamda on dokuz ilçe bulunmaktadır. Antalya’nın nüfusu 2012 verilerine göre 2.092.537 olarak kayıtlara geçmiştir. En kalabalık ilçesi 431.348 kişilik nüfusu ile Muratpaşa’dır. Antalya, aynı zamanda geçtiğimiz yıl ülkemizin en kalabalık altıncı şehri olmuştur.

Antalya’da görülmeye değer birçok yer vardır. Bunlardan en ilginç olanı kuşkusuz Antalya Oyuncak Müzesi’dir. Müze, sizi çocukluğunuza götürecek ve içinde bulunan üç bin oyuncağı ile size eğlenceli dakikalar yaşatacaktır. Müzeden içeri girdiğiniz zaman önce Nasreddin Hoca ve fıkralara konu olan eşşeğini göreceksiniz. İlerledikçe Külkedisinden onun masallara konu olan balkabağını, daltonları, keloğlanı hatta Temel Reisi bile görebileceksiniz. Hatta küçükken izlediğiniz “uslu bir çocuk olursanız belki bir gün şirinleri bile görebilirsiniz” diye başlayan Şirinler çizgi filmine ait karakterler de sizleri bekliyor olacaktır. Sizleri çocukluk günlerinize götürecek bu güzel müzenin açılmasında Sunay Akın öncülük etmiştir. Müze 2011 yılından itibaren hizmet vermektedir.

Antalya’da bir diğer görülmesi gereken yer ise Kesik Minareli Camii’dir. İlk yapıldığı tarihte kilise olarak inşa edilse de daha sonrasında camiye çevrilmiştir. Selçuklu ve Antik Bizans dönemine ait izleri taşıyan bu camii, ibadethane olarak kullanılmasa da turistler tarafından ziyaret edilen başlıca kalıntılar arasında yerini almaktadır. Antalya’da ayrıca Hadrian Kapısı vardır ki günümüze kadar çok iyi korunmuş bir yapıttır. Hadrian Kapısı’nda geçmişe ışık tutan oyma ve kabartma süsleri oldukça ilgi çekmektedir.

Öğrenci olarak geldiğiniz Antalya’da tarihi yerleri gezerken aynı zamanda yazın sıcaklığından kurtulmak için Akdeniz’in serin sularında geçmiş ve gelecek arasında kulaç atabilirsiniz.