Antalya Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Antalya Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Antalya Kız Yurtları, Antalya Yurtları, Antalya Kız Öğrenci Yurtları

Antalya, ülkemizin en önemli turistik şehirlerinden biridir ve Akdeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. 20.723 kilometre yüzölçümü bulunan bu şehir, Türkiye’nin en fazla göç alan şehirleri arasında yer almaktadır. Antalya’da yazları oldukça sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlı bir hava hüküm sürmektedir.

Antalya’ya okumak için gelen öğrencilerin barınmaları, birbirinden farklı seçenekleriyle kız öğrenci yurtları tarafından sağlanmaktadır. Antalya’da bulunan yurtlarda ütü odası, çamaşır odası ve revir gibi hizmetler sağlanmaktadır. Odalarında klimalar bulunan yurtlarda aynı zamanda kişiye özel dolaplar, yataklar, mini buzdolapları, oda telefonları, tuvalet ve banyo hizmetleri de mevcuttur. Özel bahçe düzenlemeleri olan bazı yurtlar da vardır. Yazın sıcağını bu güzel bahçelerde dolaşarak geçirebilmeniz için her şey düşünülmüştür. Kız öğrencilerin odalarında düzenli temizlik hizmetleri ile de hijyenik bir ortam sunulmaktadır. Etüd salonları sayesinde rahatça ders çalışabileceğiniz alanlar hizmetinizdedir. Servis hizmeti ile üniversiteye ulaşımınız sağlanmakta, güvenlik hizmetleriyle rahatlıkla yurtlarda barınabilirsiniz. Ayrıca her odada sınırsız internet hizmeti de verilmektedir.

Antalya’da 3 adet üniversite bulunmaktadır. Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi ve Uluslararası Antalya Üniversitesi olmak üzere iki adet vakıf üniversitesi bulunmaktadır. Bir devlet üniversitesi olan ve Antalya’da kurulan en eski üniversitesi de -1982 yılında kurulmuştur- Akdeniz Üniversitesi ‘dir. Akdeniz Üniversitesi’nde toplamda on iki adet fakülte bulunmaktadır. Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesinde; Turizm Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Sanat – Tasarım Fakültesi olmak üzere üç fakülte bulunmaktadır. Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler olmak üzere iki enstitüye de sahiptir. Son olarak Yabancı Diller Yüksekokulu da bulunmaktadır. Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde kırk farklı ülkeden öğrenciler bulunmaktadır ve altı fakülte, iki enstitü ve dört yüksekokula sahiptir.

Antalya, birçok yabancı ülkeden gelen turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl sonbaharda düzenlenen Altın Portakal Film Festivali 1964 yılından beri Antalya’da yapılmaktadır. Birçok ödülün sahibiyle buluştuğu bu festivalde ödül olarak altın portakal veriliyordu. 2005 yılından itibaren bu ödül Venüs heykeli olarak değiştirilmiştir. Her geçen yıl bu festivalin önemi daha da artmaktadır.

Antalya aynı zamanda gezilmesi gereken birbirinden güzel yerleri ile de dikkat çekmektedir. Türkiye’nin ilk ve tek müzesi olan Antalya Soba Müzesi sizi geçmişe götürecek ilginç bir yer. Eski dönemlere ait sobalarıyla ziyaretçileriyle buluşan müzede geçmişten günümüze sobanın tarihi gelişimine tanıklık edebileceksiniz. Antalya’da son zamanlarda değer kazanan bir de Tilkiler Mağarası vardır ki görülmeye değerdir. Yedi kilometrelik uzunluğu ile size kısa da olsa farklı bir anı yaşatacaktır. Bu mağara, Oymapınar Barajı ile ilgili yapılan çalışmalarda keşfedilmiştir.

Antalya’nın sıcak iklimi sizi denizi ile kucaklamaya çağırmaktadır. Yazın sıcaklığında okuldan kalan günlerinizde sizi serin sularıyla buluşturan Antalya, yazın gelmesiyle birçok turisti de kendisine çekmektedir. Öğrencilik, burada sandığınızdan çok daha güzel geçecektir.