Artvin Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Artvin Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Artvin Erkek Yurtları, Artvin Erkek Öğrenci Yurtları, Artvin Özel Yurtlar

Artvin İli; Türkiye sınırları içinde Ardahan, Erzurum ve Rize ile komşudur. İklimi oldukça değişkendir. Bazı bölgelerinde Karadeniz iklimi görülürken, bazı bölgelerinde ise Karasal iklim ile Akdeniz iklimi arası bir iklim hüküm sürer. Temiz bir havası olan Artvin, genel olarak ormanlarla kaplıdır.

Üniversite hayatınızı Artvin’de sürdürmeye geldiyseniz, burada sizi az sayıda erkek yurdu karşılayacaktır. Çok büyük özelliklere sahip yurtlar bulunmuyor, ancak evinizin rahatlığı için her şey düşünülmüştür. Kendinize ait bir odanız, çalışma masanız, ortopedik bir yatak ve giysi dolabınız yurtlarda sizi beklemektedir. Güvenliğin önemsendiği yurtlara giriş çıkış yapabilmeniz için adınıza düzenlenmiş özel kimlikleriniz sizlere verilmektedir. Ders çalışabileceğiniz özel odalar, genel kullanıma açık tuvalet ve banyo hizmetleri yurtlarda sizlere sağlanan diğer imkanlardır. Bazı yurtların bahçeleri de bulunmaktadır. Artvin’in temiz havası, sizi her saat bahçesinde dolaşabileceğiniz yurtlarda kucaklamaya hazırdır. Yurtların bir kısmı oldukça kalabalık mevcutlara sahiptir. Bazıları ise az sayıda öğrenci kabul etmektedir. Tercihleriniz doğrultusunda bir yurt mutlaka bulabilirsiniz.

Artvin’in nüfusu 2012 verilerine göre 167.082 kişidir. Artvin Merkez, Hopa, Borçka, Yusufeli, Arhavi, Şavşat, Ardanuç ve Murgul olmak üzere toplam sekiz adet ilçeye sahip olan Artvin’de nüfusun en fazla olduğu ilçe Hopa’dır. Hopa’nın nüfusu, 32.619 kişidir. Artvin’de erkek nüfusu kadın nüfusuna göre kısmen daha fazladır. Murgul ilçesi, Artvin’in en az nüfusa sahip ilçesidir. Murgul İlçesi’nin nüfusu 5.928 kişidir.

Artvin’e gelip de doğal güzelliklerini ve tarihi eserlerini görmeden gitmek elbette mümkün değildir. Tekkale Manastırı, mimari özellikleri ile şehirde oldukça fazla ziyaret edilir. Bu manastır, Dörtkilise olarak da bilinmektedir. Manastır, yeşilliklere gömülmüş ve doğayla bütünleşmiş bir alanda bulunur ve manzarası harikadır. Ortacalar Çifteköprü ise size eşsiz bir deneyim yaşatacaktır. Köprü, merkeze oldukça yakındır ve araçla sadece on beş dakikada ulaşabilirsiniz. Köprü, nerdeyse yedi yüz yıllıktır. Köprülerin çevresinde eşsiz bir manzara sizi karşılamaktadır. Burada çekileceğiniz resimler, sanki kartpostal misali görkemli bir yeşilliğin rengini size yansıtacaktır. Buraya düzenlediğiniz gezi, güzel hatıralarınız arasında yerini alacaktır. Artvin’de bir de Mençuna Şelalesi vardır ki mutlaka görülmeye değerdir. Bu şelale, Doğu Karadeniz'in ’n büyük şelalesi olma özelliğini taşır. Şelaleye gittiğinizde piknik yapabileceğiniz yerler de bulunmaktadır. Artvin’in bol oksijenli temiz havası, şelalesi ve piknik alanları içinde rahatça stresinizi atabilir ve güzel bir gün geçirebilirsiniz. Çeşitli kuşlara ev sahipliği yapan Papart Vadisi ‘nden bahsetmeden edemeyeceğim. Her yıl yüzlerce turistin ziyaretine uğrayan bu vadide harika bir gün geçirebilirsiniz.

Öğrencilik hayatınız için geldiğiniz Artvin, daha önce hiç yaşamadığınız güzellikleri tadabileceğiniz bir şehir. Artvin’in temiz ve sağlık sunan havası, tarihi eserleri, görülmeye değer yemyeşil iklimi siz değerli öğrencilerini beklemektedir. Burada zamanın nasıl geçtiğini hiç anlamayacaksınız.