Aydın Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Aydın Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Aydın Erkek Yurtları, Aydın Erkek Öğrenci Yurtları, Aydın Özel Yurtlar

Aydın İli; İzmir, Muğla, Denizli ve Manisa ile komşudur. Ege denizini batı kıyısı boyunca kucaklayan Aydın’da yazlar kurak ve sıcak geçmekte, kışlar ise ılık ve yağışlıdır. Aydın’ın neredeyse yarısına yakın bir kısmı maki ve ormanlarla kaplıdır. Sıcaklık ortalaması yıllık olarak ölçüldüğünde on yedi ile on sekiz derece arasındadır.

Aydın’da keyfine düşkün ve ev ortamı arayan öğrenciler için oldukça lüks yurtlar bulunmaktadır. Öyle ki bazı yurtlar en fazla iki kişilik odalara sahiptir. Banyo ve lavabolar genelde katlarda bulunmaktadır. Odaların içlerinde çalışma masası, giysi dolapları ve yatak vardır. Tek kişilik odalarda yataklar bazalı iken iki kişilik odalarda ranza sistemi tercih edilmiştir. Düzenli olarak odalar temizlenmekte, arzu eden öğrenciler çamaşır ve ütü hizmetlerinden de ek ücretler karşılığında yararlanabilmektedir. Yurtlar genelde üniversiteye yakındır. Sınırsız internet ile öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verilmiştir. Bazı yurtlar özel olarak yapılmış binalarıyla deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiş, hatta öğrencilere sıcak yaz günlerinde rahat nefes alabilmeleri için balkon imkanı da sunmuşlardır. Burada oldukça sıcak geçen yaz aylarında güzel günler geçireceksiniz ve kendinizi evinizdeymiş gibi huzurlu hissedeceksiniz.

Aydın’ın nüfusu oldukça fazladır. 2012 verileri göz önünde bulundurulduğunda nüfusun 1.006.541 olduğu görülmektedir. Aydın İli; Aydın Merkez, Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Kuyucak, Kuşadası, Nazilli, Söke, Sultanhisar ve Yenipazar olmak üzere toplam on yedi adet ilçeye sahiptir. 146.624 kişilik nüfusuyla en kalabalık ilçesinin Nazilli olduğu görülürken, Karpuzlu İlçesi 11.958 kişilik nüfusuyla en sakin ilçelerinden biridir.

Ege denizi ile gelen konuklarını selamlayan Aydın İlinde görülmeye değer birçok yer vardır. Bunlardan biri de pek ziyaretçisi olmayan Alinda Antik Kenti’dir. Kekatomnos'un kızı, erkek kardeşi Pixodaros tarafından yaşadığı yerden gönderildiğinde Aydın’a gelerek burada yaşamaya başlamıştır. Tiyatrosu ve surları olan bu kent, hala sağlamlığını korumakta ve tarihin ışığı ile ziyarete açıktır. Söke ilçesinde bulunan Otantika Etnografya Müzesi de ziyaretçilerine kucak açmış başka bir yerdir. Bu müzede dört binden fazla eser bulunmaktadır. Burada Türk Kahvesinin nasıl yapıldığı mankenlerle resmedilmiştir. Bunun dışında Ege yöresine ait yemeklerin yapılışına dair de resmedilen mankenler bulunmaktadır.

Aydın denilince kuşkusuz akla Aydın yemekleri de gelir. Zeytinyağlı yemekleri, üzüm ve inciri ve Ege denizine olan komşuluğu sayesinde zengin balık çeşitleriyle lezzetli bir mutfak kültürüne sahiptir Aydın. Aydın’ın kendine özgü yemeklerinden bir kısmı şunlardır; İrmik helvası, turp otu salatası, çingene pilavı, keşkek, nohutlu kereviz, ciğer sote.

Aydın’a geldiğinize hiç pişman olmayacaksınız. Görülmeye değer tarihi yapıları, kendine özgü eşsiz yemekleri ile kendini size her gün hayran bıraktıracak. Üstelik İzmir’ e de yakın olması hafta sonu kaçamaklarınıza fırsat verecektir. Aydın, siz öğrencilerini beklemektedir.