Balıkesir Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Balıkesir Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Balıkesir Erkek Yurtları, Balıkesir Erkek Öğrenci Yurtları, Balıkesir Özel Yurtlar

Balıkesir İli; Çanakkale, Bursa, İzmir, Manisa ve Kütahya ile komşudur. Ege Denizi ve Marmara Denizi’ne kıyısı olan bu il, kamp alanları ve deniz kenarı dinlenme tesisleri ile turistik değeri yüksek bir şehirdir.

Bu güzel şehre yolunuz öğrenci olarak düştüyse birbirinden konforlu erkek yurtlarının sizi beklediğini söylemek isterim. Balıkesir’de odalarında mini bozdolapları, çalışma masaları, kişisel ve sadece size özel gardıroplar, komidinler ve 24 saat sınırsız internet olanağı bulunan birçok yurt vardır. Bazı yurtlarda her saat duş imkanı varken bazı yurtlarda zaman sınırı getirilmiştir. Yurtların bir kısmında lüks hizmetler size sunulmakta, örneğin çamaşırlarınız odanızdan alınıp yıkanıyor ve ütülenerek size getiriliyor. Çoğu yurtta ise çamaşır yıkama odaları vardır ve yıkama işlemi size aittir. Yine ütüleme işi de özel ütü odalarında size kalmaktadır. Güvenlik son derece önemsenmiştir ve 24 saat boyunca konularında deneyimli personeller ile hizmet verilmektedir. Talebinize göre dilerseniz tek kişilik odanızda kalabilirsiniz. İsterseniz iki, üç ve dört kişilik odalardan birinde de kalabilirsiniz. Yurtlar genelde üniversiteye yakındır, ancak üniversiteye en uzak yurtta bile kalsanız tek bir araç ile kolayca ulaşmanız mümkün olacaktır.

Balıkesir’in nüfusu 1.160.731 kişidir. Nüfusun çoğu merkezde toplanmıştır. Şehir; Balıkesir Merkez, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı ve Susurluk olmak üzere toplamda on dokuz ilçeden oluşur. En kalabalık ilçesi 138.206 kişilik nüfusuyla Bandırma ilçesidir. En az nüfusa sahip ilçesi ise Marmara olup, 8.206 kişilik nüfusa sahiptir.

Balıkesir, plajlarıyla ünlüdür. Akçay plajı, Edremit’e on kilometrelik bir mesafedir ve kısmen çakıllı bir sahile sahiptir. Suyu oldukça soğuktur. Altınoluk plajı ise eğlence mekanları ve farklı birçok sayıdaki konaklama imkanlarıyla ön plana çıkar. Oksijeni bol olan bu yer ise Edremit’e yirmi sekiz kilometre uzaklıktadır. Ören plajı, ince kumu ve asırlarca korunmuş olan palamut ağaçlarıyla ünlüdür. Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından bu ağaçların her biri tek tek koruma altına alınmıştır. Ören plajı aynı zamanda denizinin temizliği ile Mavi Bayrak - 44 ülkede çalışmalarını yürüten Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın belirli kriterlere ulaşmış plaj ve marinalara verdiği bir ödül- almış bir plajdır. Bir de Sarımsaklı plajı vardır ki turistik olarak ayrı bir öneme sahiptir. Tam yedi kilometre uzunluğunda ince kumlara sahip plajı ile harika bir dinlenme alanıdır. Denizi çok derin değildir. Birçok beş yıldızlı otele ve güzel restaurantlara sahiptir.

Ayvalık İlçesi’nde bir de Cunda Adası vardır. Alibey Adası olarak da bilinen bu ada, açık denizin tüm görkemli manzarasına sahiptir. Burada bulunan lokantalarda deniz mahsullerinin en lezzetlisini tadabilirsiniz.

Burada öğrenciliğinizi yaşarken, Balıkesir’in size sunduğu harika plajları ile boş zamanlarınızı dolu dolu yaşamanız mümkündür.