Balıkesir Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Balıkesir Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Balıkesir Kız Yurtları, Balıkesir Yurtları, Balıkesir Kız Öğrenci Yurtları

Balıkesir İli, 1.454 kilometre yüzölçüme sahiptir. Topraklarının bir kısmı Ege bölgesinde bulunurken, bir kısmı da Marmara bölgesinde yer almaktadır. Hem Marmara hem de Ege denizine kıyısı vardır. Bu ilde üç farklı iklime rastlamak mümkündür. Ege kıyılarında Akdeniz iklimi hüküm sürer. İç bölgelerde karasal iklim, kuzeyinde ise Marmara iklimi görülmektedir.

Balıkesir’de istediğiniz özelliklerde kız yurdu bulmanız oldukça kolaydır. Binasında bilgisayar odası, etüd salonu, su deposu, çamaşır odası, jeneratör ve ütü odası olan yurtlar vardır. Odalarında ortopedik yataklar bulunan yurtlarda aynı zamanda mini buzdolabı, kişisel giysi dolapları, çalışma masası, oda telefonu ve sınırsız internet de bulunmaktadır. Bazı yurtlarda dilerseniz tek kişilik odalarda kalabilir, kalabalık bir arkadaş ortamına sahip olmak isterseniz dört kişilik odalardan birini de tercih edebilirsiniz. Temizlik hizmetleri, 24 saat sıcak su imkanı, yine 24 saat güvenliğiniz için hazırda bulunan güvenlik görevlileri, veli odaları ve fitness salonları sizlere sağlanan diğer hizmetlerdir. Bazı yurtlarda odalara özel TV bulunmaktadır, hatta banyo ve tuvaletler de oda içlerindedir.

Balıkesir İli’nde bir üniversite bulunmaktadır. Şehrin merkezine on yedi kilometre uzaklıkta olan üniversite 1992 yılından itibaren eğitim hayatındadır. Eğitim dili Türkçe olan üniversitenin sloganı; “Eğitimde, Bilimde, Sanatta Çağdaş” olup, bir devlet üniversitesi olma özelliği taşımaktadır. Balıkesir Üniversitesi’nde; Necatibey Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Tıp Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi, Bandırma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Bandırma Denizcilik Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Turizm Fakültesi olmak üzere toplamda on bir fakülteye sahiptir. Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Gönen Jeotermal Enstitüsü, Edremit Zeytincilik Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü gibi diğer eğitim birimlerine de sahiptir. Hizmet veren Yüksek Okulları ise şunlardır; Bandırma Sağlık Yüksek Okulu, Balıkesir Sağlık Yüksek Okulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu, Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu. Ayrıca on beş adet de meslek yüksek okuluna sahiptir.

Balıkesir, zengin içerikli eğitim alanları dışında doğal güzellikleri ile de dikkatleri üzerinde toplayan bir şehirdir. İda Dağı olarak da bilinen Kaz Dağı, doğanın tüm renkleri ile bir uyum içindedir ve güzelliğiyle şehrin her yerinden kolayca ulaşabilme özelliğine de sahiptir. Yeşilin her tonuna sahip bu doğa harikasını mutlaka görmelisiniz. Balıkesir’de göçmen kuşlara ev sahipliği yapan Kuş Cenneti Milli Parkı da bulunmaktadır. Kışın sona ermesiyle güneyden gelen kuşlar, buraya gelerek sıcak günlerin tadını çıkarmaktadır. Burada yuva yaparlar, yumurtlarlar. Dünyaya gözlerini burada açan minik kuş yavruları büyür ve kışın başlangıcında tekrar güneye doğru yol alırlar. Her yıl üç milyona yakın kuşa ev sahipliği yapan Kuş Cenneti Milli Parkı, görülmeye değerdir.

Balıkesir’de öğrenciliğiniz doğanın kucağında eşsiz deneyimlere şahit olarak geçecektir.