Bartın Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Bartın Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Bartın Erkek Yurtları, Bartın Erkek Öğrenci Yurtları, Bartın Özel Yurtlar

Bir Karadeniz İli olan Bartın; Kastamonu, Karabük ve Zonguldak ile komşudur. 2008 yılında kurulan Bartın Üniversitesi, öğrencilerine birçok imkanı sunmaktadır. Peyzaj mimarlığı bölümünde okuyan öğrencilerine üniversitenin peyzajını yapma şansı verecek kadar gelişime açık olan bu üniversitede spora da önem verilmektedir. Üniversitede geçtiğimiz dönemlerde Tanju Çolak davet edilmiş ve söyleşinin sonunda da kendisine plaket verilmiştir. Bu üniversitede okumak, başı başına bir ayrıcalıktır.

Eğer siz de Bartın üniversitesini kazanmış ve yaşadığınız yeri geçici de olsa bırakıp gelmiş bir öğrenciyseniz hiç telaş etmeyin. Burada barınabileceğiniz birçok yurt var. İki, üç ve dört kişilik odalar, bağımsız mutfaklar, ücretsiz çamaşır yıkama ve elbiselerinizin ütülenmesi için ütü hizmeti sunulmaktadır. Güvenliğin 24 saat dikkat edildiği, sınırsız internet ile eğitiminizin aksamaması için her türlü önlemin alındığı yurtlar sizleri beklemektedir. Bazı yurtlar emniyetiniz için deprem raporuna kadar tüm detayları düşünmüş ve raporları temin etmişlerdir. Bazı yurtlar, sağlığınıza da aileniz kadar önem vermekte ve revir odalarıyla anında müdahale için hazır beklemektedirler. Langırt, satranç ve diğer oyunlar da günün stresini atmanız için sizleri dinlenme odalarında beklemektedir. Yurtların bazılarında sadece belirli bölümde okuyan birinci sınıf öğrencilere hizmet verilmektedir.

Bartın’da okuyorsanız ve bu şehirde geçirecek zamana sahip bir öğrenci iseniz, kendinize harika bir gezi planı çıkarabilirsiniz. Nitekim öğrencilik hayatınız, Bartın’ın sahip olduğu güzellikleri görmeye anca yetecektir. Mesela Amasra Feneri. Boztepe üzerinde yer alan Amasra Feneri, eşsiz manzarası ve denize yansıttığı ışıkları ile sizin çok farklı bir duygu seline kapılmanızı sağlayacaktır. Öte yandan Bartın’a sadece dört kilometre uzaklıkta olan Kuş Kayası Yol anıtı da görülmeye değerdir. Roma İmparatorluğu döneminde yapılan bu anıtta, üzerine kral heykeli oyulmuştur. Tarihe ayna tuttuğu azımsanamayacak bir gerçektir.

Bartın Merkez, Amasra, Kurucaşile, Ulus olmak üzere 4 ilçesi bulunan Bartın ilimizde nüfusun en kalabalık olan ilçesi elbette Bartın Merkez’dir. Amasra ise, 23.024 kişilik nüfusuyla merkezi izlemektedir. Amasra’yı “Fikrimin İnce Gülü” dizisinden de hatırlayacaksınız. Aydan Şener ve Kenan Işık’ın baş rollerini paylaştığı bu dizinin neden Amasra’da çekildiğini söylemeye gerek yok sanırım. Eşsiz manzarası ve duyguların dile döküldüğü bu eşsiz ilçe, ziyaretleriniz için siz öğrencileri beklemektedir. Amasra’ya gitmişken Göldere Şelalesi’ne de uğramayı unutmayın. Bu şelale, doğanın kendisine taktim ettiği tüm yeşil renklerin arasına delice akarken siz de ruhunuzun dinlendiğini ve tüm öğrencilik stresinizden uzaklaştığınızı göreceksiniz. Amasra dışında Ulus ilçesinde de görülmeye değecek başka bir güzellik olan Ulukaya Şelalesi bulunmaktadır. Ulukaya Şelalesi, Ulus çayı ile birleşir ve çevresinde oturabileceğiniz bir tesis yoktur. Kendi eşyalarınızla gidip, çayınızı termosunuzda hazırladığınızda açık havada görsel bir şölen izleyebilirsiniz.

Bartın’da evinizi aratmayacak rahat yurtlarda kalırken, doğal güzellikleriyle de eşsiz deneyimlere imza atacaksınız.