Bartın Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Bartın Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Bartın Kız Yurtları, Bartın Yurtları, Bartın Kız Öğrenci Yurtları

Bartın, Karadeniz bölgesinde yer alan bir ilimizdir. 2.120 kilometre karelik alana sahip olan bu ilde bir çok kız yurdu bulunmaktadır. Devlet yurdundan özel yurda kadar farklı seçenekleriyle öğrencilik yıllarınızı evinizin ortamında yaşamanız için çeşit çeşit seçenekleriyle siz öğrencilere sunulmuştur.

Bartın’da bütçenize uygun ve taleplerinize cevap verebilecek kız öğrenci yurtları vardır. Bazı yurtlarda iki, üç ve dört kişilik odalar olduğu gibi, bazı yurtlarda da keyfine düşkün kız öğrenciler için tek kişilik odalar mevcuttur. Kız öğrencilerin güvenliği amacıyla özel güvenlik görevlilerinin olduğu yurtların 24 saat sıcak suyu, uydu yayını, kablosuz interneti, etüd salonları, ders çalışma odaları, temizlik hizmetleri vb. birçok hizmeti de vardır. Arzu ederseniz sadece sabah kahvaltısı veren bir yurt ile anlaşabilir ya da sabah kahvaltısı dışında, öğle yemeğinizin ve akşam yemeğinizin de olduğu bir yurtta kalabilirsiniz. Bazı yurtlarda su kesintilerine kadar gerekli önlem alınmış, temizlik ve hijyenin devamlılığı ve sağlıklı bir barınma alanı için su depoları oluşturulmuştur. Bazı apartlarda gençlere ait mobilyalarla odalar süslenmiş ve ev rahatlığı kız öğrencilere sunulmuştur.

Bartın Üniversitesi, şehrin merkezindedir ve Kutlubeyyazıcılar Kampüsünde yer almaktadır. Üniversite, şehrin merkezinde olup, fakültelerden enstitülere yüksekokullardan meslek yüksekokullarına kadar birçok akademik birimleri bünyesinde barındırmaktadır. Toplamda 5 fakülte,1 yüksekokul, 2 meslek yüksekokulu, 2 enstitü barındıran bu üniversitenin sloganı ise oldukça güzeldir. “Aydınlık yarınlara” diyen Bartın Üniversitesi her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Bartın’da okuyup bu ilin güzel plajlarını tarihi yerlerini gezmeden olmaz elbette. Size Bartın’da bulunan Güzelcehisar Koyu’na gitmesiniz öneririm. Karadeniz’in en büyük sahillerinin başında gelen bu plaj, bölgede bir yerleşim olmaması nedeni ile doğallığını günümüze kadar korumuştur. Bu doğallığın bozulmaması için de doğal sit alanı kabul edilmiştir. Elbette Kapısuyu plajından da bahsedemeden edemeyeceğim. Bu plajın en önemli özelliği deniz duyunun turkuaz renkli olması ve doğayla iç içe bir sanatçı edasıyla gelen misafirlerini karşılamasıdır. Bartın’ın en sevilen diğer bir plajı ise İnkumu plajıdır. Tertemiz kumları ve fazla dalgası olmayan bu plaj, bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirecek harika bir yerdir.

Bartın’ın ilçelerinden olan Amasra’da, ağlayan ağaç vardır ki mutlaka görmeniz gerekir. Denizden almış olduğu nemi yapraklarından damlatan bu ağacın senede sadece birkaç defa ağladığını görebilirsiniz. Bartın’da yer alan ve tarihi günümüze yansıtan Bartın Fatih Camii, ilk inşa edildiğinde kilise olarak kullanılmış ancak Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u fethinden sonra cami olarak hizmete devam etmiştir.

Eğer sizde Bartın gibi eşsiz plajlarıyla ve tarihi dokusuyla özdeşleşmiş bu şehre öğrenci olarak geldiyseniz, her boş vaktinizi bu bizlere emanet olan güzel şehre ayırabilir ve unutamayacağınız anılarla memleketlerinize dönebilirsiniz. Tek bir plaj değil birden fazla seçeneği olan Bartın’da hafta sonlarınız rüya gibi geçecektir.

Bir üniversite öğrencisi olarak geldiğiniz şehrin ne denli özel olduğunu ve size sunduğu imkanların neler olduğunu bilmek hakkınız. Ömrünüzün en güzel çağlarının geçtiği üniversite döneminde sizlere gerek kız öğrenci yurtlarıyla gerek eşsiz tatlarıyla kucak açan Tokat’ta gezilecek görülecek daha bir yer olduğunu da iletmek isterim.