Bolu Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Bolu Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Bolu Erkek Yurtları, Bolu Erkek Öğrenci Yurtları, Bolu Özel Yurtlar

Bolu, her yıl binlerce farklı kültüre sahip öğrenci için ev sahipliği yapmaktadır. Zonguldak, Düzce, Karabük, Sakarya, Bilecik, Eskişehir ve Ankara ile komşu olan bu güzel ilde keyfinize ve taleplerinize uygun birçok erkek öğrenci yurdu bulabilirsiniz.

Bolu’ya gelmiş bir öğrenci iseniz burada çeşitli imkanlar sunan yurtların içinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Yurtların kapasiteleri genelde kısıtlıdır. Ortalama yüz kişilik mevcutları olan yurtlarda yirmi dört saat boyunca danışabileceğiniz rehber öğretmenler bile vardır. Halı saha maçları, çeşitli yerlere geziler ve sinema akşamları ile hiç sıkılmadan öğrenciliğinizi bitirmeniz mümkündür. Bazı yurtlarda tek kişilik odalar bulunmamakla birlikte en fazla dört kişilik odalara sahip yurtlar da vardır. Odalar oldukça geniştir. Odalarda sizlere özel nevresim takımları, yine sizlere özel yataklarınız bulunmaktadır. Yataklar da genel olarak karyola tipinde tercih edilmiştir. Giysi dolapları ve bavullarınızı koyabileceğiniz özel odalara kadar her detay titizlikle düşünülmüştür. Sessiz ve sakin çalışma odaları vardır ve bu odalar genelde çok kalabalık değildir. En fazla beş kişinin olabileceği bu çalışma odalarında dersleriniz ile ilgili ulaşabileceğiniz kitaplar da bulunmaktadır. Yemekhanelerde üç öğün yemek verilmektedir. İkinci öğretim öğrencileri için de yemek çıkmaktadır. Canınızın çektiği yiyecekler için de yurtta bulunan kantinden ihtiyaçlarınızı sağlayabilirsiniz. Yurtlar genelde şehrin merkezinde konuşlandırılmıştır ve en fazla tek vasıtayla üniversiteye ulaşmanız mümkündür. Çay, kahve ve benzeri içecekleri dinlenme odalarında sınırsız olarak tüketebilirsiniz. Güvenliğiniz için kamera sistemlerinden faydalanılmıştır.

Bu güzel il; Bolu Merkez, Dörtdivan, Gerede, Göynük, Kıbrısçık, Mengen, Mudurnu, Seben ve Yeniçağa olmak üzere toplam dokuz adet ilçeye sahiptir. Gerede İlçesi, 34.818 kişilik nüfusu ile Bolu’nun en kalabalık ilçesidir. En az nüfusa sahip ilçesi ise 3.484 kişilik nüfusu ile Kıbrısçık İlçesi’dir. Bolu İli’nin nüfusu 2013 verilerine göre 276.506 kişiden oluşmaktadır.

Bolu’da birbirinden özel yerler sizlerin ziyaretini beklemektedir. Gölcük Milli Parkı bunlardan biridir. Bu park, eski dönemlerde halk tarafından piknik alanı olarak kullanılıyordu. Ancak bu alan doğal güzellikleri ile o kadar eşsiz bir yere sahip ki manzaranın bozulmaması için 2011 yılı itibariyle Tabiat Parkı olarak koruma altına alınmıştır. 1923 yılında yapılan Zafer Kulesi ise bir gelin gibi Göynük ilçesinde süzülmektedir. İlgili tarihte Kaymakam tarafından yapılan bu kule, sekizgen bir temel ile resmedilmiştir. Oldukça dikkat çekici olan bu kuleyi mutlaka görmelisiniz. Bolu deyince akla elbette kayak merkezi de gelmektedir. Kartalkaya Kayak Merkezi ile turizm açısından da ayrı bir öneme sahiptir Bolu. Kartalkaya Kayak Merkezi’ne ulaşmak için şehrin merkezinden otuz sekiz kilometre gitmeniz yeterlidir. Sadece kırk beş dakika süren bu yolculuk sonrası harika bir atmosfer sizi karşılayacaktır. Çam ormanları ile dolu olan bu kayak merkezinde doğayla iç içe olup, tüm stresinizden arınabilirsiniz.

Burada doğa size armağan olarak sunulmuştur ve Bolu’da sizleri beklemektedir.