Burdur Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Burdur Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Burdur Erkek Yurtları, Burdur Erkek Öğrenci Yurtları, Burdur Özel Yurtlar

Burdur İli; Antalya, Isparta, Afyon, Denizli ve Muğla illeri ile komşudur. Akdeniz bölgesinin iç taraflarında bulunan Burdur’da kışlar soğuk, yazlar ise sıcak geçerken sizler gölleri ile ünlü bu güzel şehrin her daim tadını çıkarabilirsiniz.

Burdur’da birçok yurt bulunmaktadır. Burdur’da daha çok pansiyon ve apart şeklinde yurtlar bulunmaktadır. Tercihinize göre seçim yapabilirsiniz. Apartlarda daha çok ev misali rahat bir ortam size sunulmaktadır. Bir evin odaları sizlere ayrılmıştır. Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, ütü ve ütü masasına kadar her şey vardır. Banyo ve tuvaleti belli sayıda öğrencilerle paylaşırsınız ve kendinize ait odanız bulunmaktadır. Salonunuzda dinlenip TV izleme şansınız vardır. Ev ortamı gibi bir yer düşünün, her şey size ait. Arkadaşça güzel vakit geçirebilir, aynı zamanda güvenlik nedeni ile de her hangi bir korku ve endişe duymadan rahatça uyuyabilirsiniz. Pansiyonlarda ise genelde banyo ve tuvalet ortak kullanıma aittir. Ortak mutfaklar ve buzdolapları bulunur. İhtiyaçlarınızı giderebilmek için burada da tüm detaylar düşünülmüştür. Yurt ortamları biraz daha sıcaktır ve daha çok otel konforu sunulmaktadır. Sabah ve akşam yemeği verilmekte, 24 saat sıcak suyu ile kesintisiz hizmet verilmektedir. Çamaşırlarınız belli bir ücret karşılığında yıkanmak, kurutulmakta ve de ütülenerek size getirilmektedir. Yurtlar, sınırsız internet hizmeti ve sosyal aktiviteleri ile stresinizi atmanız için yanınızdadır.

Burdur, 2012 yılı verilerine göre 254.341 kişilik nüfusa sahiptir. Burdur Merkez, Altınyayla, Ağlasun, Bucak, Gölhisar, Karamanlı, Kemer, Tefenni, Yeşilova, Çavdır ve Çeltikçi olmak üzere toplamda on bir ilçeye sahip olan bu ilde, en kalabalık ilçesi 61.429 kişilik nüfusu ile Bucak İlçesi’dir. En sakin ilçesi ise 3.894 kişiden oluşmakta olan Kemer İlçesi’dir.

Burdur’un tarihe ışıklık eden bir geçmişi vardır. 1300 yılında yapıldığı bilinen Ulu Camii, yüksek bir tepede bulunmaktadır. Caminin üç girişi bulunmakta olup, minber ve mihrabı mermerden yapılmıştır. Oldukça güzel olan bu caminin tavanı da çinilerle süslenmiştir. Görülmesi gereken bir güzelliktedir. Tarihi yansıtmaktadır. Burdur Merkez’de ayrıca Saat Kulesi vardır. Kare şeklinde mimarisi olan kule, Ulu Cami’ye oldukça yakındır. Şehrin her tarafından görülecek şekilde dört adet saat, her köşesine yerleştirilmiştir. En alt katında ise işletilen bir dükkan da vardır. Oldukça güzel olan ve şehri selamlayan bu güzel kule, otuz metre yüksekliğindedir. Burdur’da ayrıca Susuz Kervansarayı da bulunmaktadır ki burası Selçuklu döneminden günümüze kalan bir hediyedir adeta. Burayı da ziyaret ederek ilginç mimarisine tanıklık edebilirsiniz.

Buraya gelmişken elbette Burdur’a özel olan Testi kebabını yemeden gitmeyin. Burdur Şiş, Ceviz ezmesi, pirinç çorbası ve katmeri ile damak tadınıza yakışır bir ziyafet çekebilirsiniz. Tarihi yerleri, korunan özel sit alanları, köprüleri ve eşsiz lezzetli yöreye özel tatları ile öğrenciliğiniz oldukça güzel geçecektir.