Burdur Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Burdur Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Burdur Kız Yurtları, Burdur Yurtları, Burdur Kız Öğrenci Yurtları

Burdur İli, Akdeniz bölgesinde (Göller Yöresi veya Göller Bölgesi isimli bölgede) yer almaktadır. Yüzölçümü 7.238 kilometre olan bu ilde kara iklimi görülmektedir. Yaz ayları sıcak geçen ilde kış ayları oldukça soğuk geçer. Burdur, yıl içinde birçok yeni öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Burdur’da kız öğrenci yurtlarında odalar genelde bir, iki ve üç kişidir. Ancak farklı bütçelere sahip öğrenciler için de dört kişilik yurtlar bulunmaktadır. Odalarda battaniye, yorgan ve yastık bulunmakta ve sizlere özel olarak tertemiz verilmektedir. Ayrıca belirli aralıklarla yıkanmakta ve hijyen sağlanmaktadır. Odanızda ayrıca çalışma masası ve elbise dolabına da rastlamanız mümkün. Ayrıca odaların her birinde kalorifer bulunmaktadır. Bazı yurtların odalarında telefonlar bulunurken, bazı yurtlarda ise ankesörlü telefonlar mevcuttur. Yemekhanelerde talebinize göre üç öğün, ya da sadece sabah kahvaltısı ve akşam yemeği olmak üzere iki öğün seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Banyo ve tuvalet genelde odaların bulunduğu katlarda vardır. 24 saat sıcak su imkanı bulabilirsiniz. Temizlik ve hijyene ayrı bir önem gösterilen yurtlarda rutin olarak temizlikler yapılmaktadır. Valizleriniz için bile özel odası olan yurtlar sayesinde odanızda ekstra bir fazlalık bulundurmanıza gerek kalmayacaktır. Böylece kendinizi yurtta değil evinizde hissetmenin daha kolay olacağı görülmektedir. Yurtlarda güvenlik en üst seviyede önlemlerle sağlanmaktadır. Parmak okuma sistemi ile yurda giriş yapabilmektesiniz. Bazı yurtlar sadece kimlik kartı ile güvenlik olayını çözümlemişlerdir. Spor salonu bulunan ve parti veren eğlenceli yurtlarla öğrenciliğiniz harika geçecektir.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Burdur’da bulunan tek üniversitedir. 2006 yılında kurulmuş olan üniversitenin eğitim dili Türkçe’dir. Eğitim Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi olmak üzere 6 adet fakültesi vardır. Ağlasun Meslek Yüksekokulu, Bucak Emik Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu, Gölhisar Meslek Yüksekokulu, Gölhisar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Çavdır Meslek Yüksekokulu ve Tefenni Meslek Yüksekokulu ise üniversitenin eğitim veren diğer bölümleridir. Üniversitede ayrıca 4 adet enstitü bulunmakta olup bunlar; Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü ‘ dür. 6 adet de yüksekokul bulunan üniversite bir devlet üniversitesidir.

Burdur’da gezilmesi ve görülmesi gereken birçok yer vardır. Burdur Gölü de bunlardan biridir. Göl, kapalı bir havzada bulunduğu için her hangi bir akıntı oluşmamaktadır. Oldukça tuzlu olan göl, çok derindir. Keyifli bir akşamüstü için güneşin batışını bu gölde izleyebilir, sakinliğin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca ilde Salda Gölü, Karataş Gölü, Yarışlı Gölü ve diğer göllerini de ziyaret edebilirsiniz. Hamamları, tarihi yerleri ve camileri ile daha gezilecek çok yerleri de vardır.

Burada öğrenciliğinizi yaşarken Burdur’da olmaktan mutlu olacağınızı söylemek isteriz.