Bursa Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Bursa Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Bursa Erkek Yurtları, Bursa Erkek Öğrenci Yurtları, Bursa Özel Yurtlar

Bursa İli; Yalova, Bilecik, Kocaeli, Balıkesir ve Kütahya ile komşudur. Genelde bu ilde Akdeniz iklimi görünmektedir. Yılın yarısına yakın bir dönemi yağmurla geçen ilde, topraklarının tamamına yakını oldukça verimlidir. Bursa, zeytinleri ile de ünlü bir ilimizdir.

Bursa’da öğrenci olmaya çok seveceksiniz. Çünkü buradaki yurtlar, sanki ev ortamında yaşadığınız hissini öğrencilere yaşatmaktadır. Kendinize ait banyosu ve tuvaleti ile, tek kişilki bazalı yatakları, giysi dolapları ve çalışma masaları olan yurtlarda standartların çok üzerinde bir hizmet sunulmaktadır. Yurtlar burada genel olarak az kişiden oluşmaktadır. Bursa’nın büyük şehirlerden biri olması nedeni ile birçok yurt seçeneği de size sunulmaktadır. Oda telefonu olan yurtlar da mevcuttur ve telefonlar dış aramalara açıktır. Yurtlar genelde üniversitelere yakın yerlere kurulmuştur. Ancak uzak olan yurtlar da vardır. Bu yurtlar ise çareyi ücretsiz servis imkanı sunmakta bulmuşlardır. Güvenlik hizmetleri kamera sistemi ile yurt kapılarında bulunmak suretiyle sağlanmaktadır. Yurda girişler öğrencilere ait resimli kimlik kartlarıyla yapılmaktadır. Yurt personeli dışında yurda tanınmayan hiç kimse alınmamaktadır. Veliler için misafirhaneler olup, burada çay ve kahve ikramı yapılabilmektedir. Lig TV olan yurtlar da olup, sinema salonları ile akşam saatlerinin keyfili geçmesi için katkısını esirgemeyen yurtlar da vardır. Burada her şey sizlerin rahatlığı için düşünülmüştür. Size kalan tek şey birçok yurdu olan bu şehirde kalmaya karar verdiğiniz yurdu seçmektir.

Bursa oldukça kalabalık bir ildir. Nüfusun 2013 verilerine göre üç milyona yaklaştığı görülmüştür. Bursa İli’nde; Osmangazi, Büyükorhan, Nilüfer, Yıldırım, Gürsu, Gemlik, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Orhangazi ve Yenişehir olmak üzere toplamda on yedi ilçe bulunmaktadır. Osmangazi ilçesi, şehrin en kalabalık yeridir ve 790.862 kişilik nüfusa sahiptir. Harmancık İlçesi ise 6.729 kişilik nüfusu ile Bursa’nın en sakin ilçesidir.

Bursa İli, müzeler bakımından oldukça zengin bir ildir. Arkeoloji Müzesi, Türk-İslam Eserleri Müzesi ( Yeşil Medrese olarak da bilinmektedir), Atatürk Müzesi, Osmanlı Evi Müzesi ve Mudanya Mütareke Evi Müzesi bunların başlıcalarıdır. Bu müzelerden birini gezebilir ve nostaljik bir gün geçirebilirsiniz. Bursa, tarih içinde birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmıştır. Bunu bağrına basmış olduğu ve topraklarında hala izlerini taşıdığı eserler ile anlamak mümkün. Sekizinci yüzyıla ait olduğu düşünülen “Koimesis Kilisesi” de bu izlerden sadece biridir. Kilisede Meryem Ana’nın ölümü resmedilmiştir. Zaten Koimesis’in anlamına baktığınızda da kilisenin resmine dair tahmin şansınız yüksektir. Koimesis Meryem’in Vefatı anlamına gelmektedir. Bursa’da geçmiş dönemlere ait kaleler de oldukça fazladır. Bunlardan birisi Kestel Kalesi’dir. Bizans dönemine ışık tutan kale, döneminin en sağlam kalelerinden biri olarak bilinmektedir. Ancak tabi zaman içinde suları yok olmuştur.

Bursa, size öğrenciliğin evinizin sıcak ortamı içinde geçmesi için birçok yurdu ve tarihi eserleri ile sizleri beklemektedir.