Bursa Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Bursa Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Bursa Kız Yurtları, Bursa Yurtları, Bursa Kız Öğrenci Yurtları

Marmara bölgesinde bulunan ve ülkeminiz en büyük dördüncü şehti olan Bursa, 10.891 kilometrelik bir yüzölçüme sahiptir. Bursa, genelde ılıman bir iklime sahiptir. Bursa İli’nin yaklaşık yarısı dağlarla çevrilidir. Bu büyük ve güzel şehirde kendinize oldukça güzel yurtlar bulabilirsiniz.

Burada bulunan yurtlarda kendinizi özel hissetmek için herşey düşünülmüştür. Son moda oda takımları, ortapedik yataklar, çalışma masası ve rahat koltuklar, size özel yorgan, yastık ve nevresim takımları odalarda mevcuttur. Ayrıca TV ve buzdolabı ve mutfak ocağı dahil odalarda yer almaktadır. Kısacası bir evin tüm ihtiyaçları vardır. Ücretsiz ve sınırsız internet seçeneği de sunulmuştur. Bazı yurtlar sadece bir kişilik, maksimum iki kişilik odalardan oluşmaktadır. Geniş ve ferah odalarda sakin bir öğrencilik yaşayabilirsiniz. Banyo ve tuvalet de oda içinde tasarlanmıştır. Genel temizlik hizmetleri yurt görevlileri tarafından sağlanmaktadır ve hijyene de önem gösterilmektedir. Yurtlarda, güvenlik son derece önemsenmekte ve huzurlu bir şekilde yaşayabilmeniz için kameralarla yedi gün yirmi dört saat takip yapılmaktadır. Yurda giriş çıkış saatleri de belirli kurallar çerçevesinde yürütülmektedir. İzin günlerinde –bayram izinleri, yılbaşı gibi- yurda bildirilmek sureti ile memleketlerinize dönüş yapabilmektesiniz.

Yutlar, çeşitli aktivitelerle de öğrencilerin motivasyonunu arttırmak için partiler ve etkinlikler düzenlemektedir. Yılbaşı partileri, tarihi mekanlara düzenlenen gezilerle deşarj olarabilir ve tüm haftanın yorgunluğunu atabilirsiniz.

Bursa’da bu kadar lüks yurtların olması, bulundurduğu dört üniversiteden de kaynaklanmaktadır aslında. Üniversite sayısı arttıkça buna bağlı olarak artan yurtlarda tabi ki rekabet ortamı doğmuş, ve yurtlar özelliklerini gittikçe daha lüks olacak şekilde arttırmıştır. Bursa’da bulunan üniversiteler; Bursa Orhangazi Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi’dir. 1975 yılında kurulan Uludağ Üniversitesi’nde; 11 fakülte, 3 yüksekokul, 15 meslek yüksekokulu, 4 enstitü ve 1 konservatuvar bulunmaktadır. İstanbul Ticaret Üniversitesi ise 2001 yılında kurulmuştur. Birçok bölümü bünyesinde bulunduran üniversite, en çok tercih edilen üniversiteler arasında üçüncü sırayla önemini göstermektedir. Bursa Teknik Üniversitesi’nde; 6 Fakülte, 1 Yüksek okul ve 2 Enstitü bulunmaktadır. 2010 yılında kurulan üniversitenin eğitim dili Türkçe’dir. Bursa’nın en yeni üniversitesi ise 2011 yılında kurulan Bursa Orhangazi Üniversitesi olup, eğitim dili İngilizcedir. İşletme, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Mimarlık ve Yabancı Diller Yüksek Okulu gibi bölümleri vardır.

Bursa’da haftasonları yapabileceğiniz birçok aktivite bulabilirsiniz. Mudanya ve Gemlik ilçelerinde yer alan güzel plajlarına gidebilir, Marmara Denizi’nin soğuk sularında yazın sıcaklığından kurtulabilirsiniz. Özellikle Mudanya, temiz havası ile turizmin yoğun olduğu güzel bir ilçesidir. Eğer plaj yerine yeşiller arasında bir piknik yeri arıyorsanız Saitabat Şelalesi tam size göre olabilir. Burada suyun akışını izlerken dinlenmek ve lokantalarında mangal keyfi yapabilirsiniz.

Bursa, her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmakta ve sizi de mutlaka beklemektedir.