Çanakkale Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Çanakkale Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Çanakkale Kız Yurtları, Çanakkale Yurtları, Çanakkale Kız Öğrenci Yurtları

Çanakkale İli, Marmara bölgesinde bulunmaktadır. 9.737 kilometre karelik bir yüzölçüme sahip olan bu ilin topraklarının yarısından fazlası Asya kısmında bulunurken, çok az bir kısmı ise Avrupa kısmında yer almaktadır. Çanakkale, Ege ve Marmara denizini seyreden eşsiz bir güzelliğe sahip ilimizdir.

Çanakkale, görkemine yakışır kız yurtları ile doludur. Genelde mevcutları az olan yurtlarda; bir, iki ve en fazla üç kişilik odaları bulunan yurtlar sayıca fazladır. Şehrin merkezinde oldukça fazla kız yurdu bulunur. Sadece yurt da değil, pansiyonlar ve apartlar da sizleri misafir etmek için hazır beklemektedir. Sınırsız interneti, kesintisiz sıcak suyu, açık büfe kahvaltısı ve en az dört çeşit akşam yemeği ile hizmetin kusursuz şekilde verildiğini hissedeceksiniz. Ders çalışabilmeniz için hazırlanmış özel etüd salonlarında sakin ve sessiz bir ortam sizlere sunulmuştur. Üstelik bu salonlar oldukça ferahtır ve ders çalışırken motivasyonun bozulmaması için mevcutun az olmasına dikkat edilmiştir. Kafeteryalarında rahatça dinlenebilir ve TV izleyebilirsiniz. Üstelik kafeterya içinde sandalyeler değil koltuklar bulunmakta ve rahatınız için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür. Sağlık kurallarına uygun bir şekilde temizlik ve hijyene dikkat edilmekte olup, belirli aralıklarla genel kullanım alanları ve odalar temizlenmektedir. Çamaşırlarınız odanızdan alınarak yıkanmakta ve kurutulduktan sonra ütülenerek sizlere geri getirilmektedir. Güvenliğiniz ise yurt personelleri tarafından 7 gün 24 saat sağlanmakta ve kameralarla takip edilmektedir.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Çanakkale’de bulunan tek üniversitedir. 1992 yılında kurulmuş olan üniversitenin sloganı -İyi Bilim, İyi Eğitim / Dünyanın en güzel üniversitesi- oldukça iddialıdır ve eğitim dili de Türkçe’dir. Fen-Edebiyat Fakültesi, Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ziraat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi (eski adıyla: Su Ürünleri Fakültesi), İletişim Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Turizm Fakültesi olmak üzere birçok bölümde eğitim veren üniversitede ayrıca dört enstitü bulunmaktadır. 7 yüksekokulu ve 13 adet de meslek yüksekokulu bulunan üniversite, her yıl binlerce öğrenci tarafından tercih edilmektedir.

Çanakkale, her yönüyle gezilecek ve görülmesi gereken güzel bir şehir. Şehrin merkezine yakın bulunan ve sizleri selamlayan Dardanos Plajı, tertemiz denizi ile sizleri büyüleyecektir. Bir yandan denizin soğuk suyu ile yaza meydan okurken öte yandan da rüzgarıyla sörfe olanak veren denizde harika vakit geçirebilir ve yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Hafta sonunuzu daha çok yeşile ayırmak isterseniz, Ayazma sizi her zaman beklemektedir. Ayazma’da bulunan piknik alanında eğlenceli zaman geçirebilir ve doğa ile buluşabilirsiniz. Daha tarihe yönelik bir gezi planlıyorsanız Smintheion Antik Kenti sizi beklemektedir.

Çanakkale’de Ege ve Marmara’yı aynı anda kucaklarken, öğrenciliğiniz son derece keyifli geçecektir.