Çankırı Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Çankırı Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Çankırı Erkek Yurtları, Çankırı Erkek Öğrenci Yurtları, Çankırı Özel Yurtlar

Çankırı İli; Çorum, Karabük, Kastamonu, Bolu, Kırıkkale ve Ankara illeri ile komşudur. Çankırı’da genelde dağlar altı ay gibi bir süre içinde karla kaplıdır. Kışları oldukça sert geçer. Yaz ayları ise oldukça sıcak ve kurak geçmektedir.

Çankırı’da hem bütçenize göre hem de tercihlerinize uygun bir yurt bulabilirsiniz. Yurtlarda odalar genelde büyük ve ferah olacak şekilde dizayn edilmiştir. Yerler genelde birinci sınıf laminant parkelerle döşenmiştir. Tek kişilik odaları olan yurtlar çok yoktur, ama odalardaki kişi sayısı iki, üç ya da dört kişilik bile olsa yataklar bazalıdır. Ranza sistemi çok tercih edilmemiştir. Odalarda, gardrop ve komidin bulunmakta ayrıca çalışma masası ve sandalye de vardır. Tuvalet ve banyolar oda içinde değildir. Her odanın bulunduğu katta bulunan tuvalet ve banyolar periyodik olarak temizlenmekte ve hijyene dikkat edilmektedir. 24 saat sıcak su da vardır. Dilediğiniz zaman banyo yapabilirsiniz. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere üç öğün yemek veren yurtlar olduğu gibi sadece sabah kahvaltısı ve akşam yemeği veren yurtlar da vardır. Hobi odalarında langırt, masa tenisi ve playstation bulunmaktadır. Güvenliğe çok önem verilmekte olup, 7 gün 24 saat kameralarla yurt giriş ve çıkışları takip edilmektedir. Kişiye özel düzenlenen resimli giriş kartları ile yurda giriş yapılabilmektedir. Yurtlar, genelde üniversiteye yakın yerlerde bulunmaktadır. Yürüme mesafesinde olan yurtlardan ek bir ücret vermeden üniversiteye ulaşmanız mümkündür.

Çankırı; Atkaracalar, Bayramören, Eldivan, Ilgaz, Kızılırmak, Korgun, Kurşunlu, Orta, Yapraklı, Çankırı Merkez, Çerkeş ve Şabanözü olmak üzere toplam on iki ilçeye sahiptir. 15.303 kişilik nüfusuyla en fazla nüfusa sahip ilçesi Çerkeş İlçesi’dir. Bayramören ise 2.422 kişilik nüfusu ile Çankırı’nın en az nüfusa sahip ilçesidir. Çankırı’nın toplam nüfusu ise 2012 verilerine göre 184.406 kişiden oluşmaktadır.

Çankırı’da turizm açısından oldukça önemli kayak merkezi bulunmaktadır. Yıldıztepe Kayak Merkezi’nde renklerle isimlendirilmiş pistler bulunmaktadır. Yeşil olarak isimlendirilen pist yeni başlayan ziyaretçileri için düzenlenmiştir. Kırmızı olarak adlandırılan pist, orta düzey kayakçılara hizmet vermektedir. Siyah olarak adlandırılan pist ise profesyonel kayakçılar tarafından kullanılmaktadır. Oldukça heyecanlı bir hafta sonu için tecrübenize göre bir pist seçebilir ve kayak keyfini Çankırı’da yaşayabilirsiniz. Arzu ederseniz merkeze otuz kilometre uzaklıkta bulunan Yapraklı Büyük Yayla’ya da gidebilir ve yeşilin her tonuyla buluşabilirsiniz. Burada arkadaşlarınızla birlikte kamp kurabilirsiniz, hatta bisiklet yarışları da yapmanız mümkündür. Çankırı’nın en çok ziyaret edilen Tuz Mağarası da görülmeye değer güzelliktedir. Bu mağarada en ilginç şey iki yüz yıllık bir eşşek cesedi vardır ve bozulmadan öyle de kalmıştır. En büyük kaya tuzu rezervine sahip olan mağaranın girişi de oldukça geniştir. Bu mağarada kendinizi çok farklı bir dünyada hissetmeniz mümkündür.

Kayak pisti, mağarası, yaylası ve daha birçok yeri ile öğrenciliğiniz Çankırı’da harika geçecektir.