Çorum Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Çorum Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Çorum Erkek Yurtları, Çorum Erkek Öğrenci Yurtları, Çorum Özel Yurtlar

Çorum İli, Kastamonu, Sinop, Samsun, Amasya, Yozgat, Kırıkkale ve Çankırı illeri ile komşudur. İlkbaharı kısa geçen Çorum’da, sonbaharı da uzun geçmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Çorum’da ormanlık alan oldukça az olup, en fazla yağışın görüldüğü ay Mayıs olarak kayıtlara geçmiştir.

Bu il, size birbirinden farklı birçok yurt seçeneğini sunmaktadır. Odaları oldukça konforludur. Tek kişilik, iki kişilik, üç kişilik ya da dört kişilik odalardan birini seçebilirsiniz. Kişi sayısı arttıkça ödenen yurt ücreti de o kadar azalmaktadır. Burada yurtlar, apartlar hatta pansiyonlar bulabilirsiniz. Odaların içinde yatak, nevresim, yorgan, yastık, çalışma masası, giysi dolabı ve komidin bulunmaktadır. Hepsi öğrencilere özeldir. Nevresimler on beş günde bir yıkanmakta ve ütülenerek yataklara serilmektedir. Oda kapıları genelde kilitsiz olarak ayarlanmıştır. Banyo ve tuvalet bazı yurtlarda oda içlerinde, bazı yurtlarda ise genel kullanım alanlarında bulunmaktadır. 24 saat sıcak su hizmeti verilmektedir. Su kesintileri için su depoları da vardır. Çalışma odaları, kütüphaneler, hobi odaları da verilen diğer hizmetlerdendir. Ortak kullanım alanları içinde bir de çamaşır yıkama odaları vardır. Burada çamaşırlarınızı yıkayabilir ve kurutma makinalarında kolay ve hızlı bir şekilde kurutabilirsiniz. Ütü odaları da kıyafetleriniz için düşünülmüştür. Güvenliğiniz için yurt personelleri vardiyalı sistemle her daim yurtta bulunmaktadır. Ani rahatsızlıklarda müdahale edilebilecek reviri olan yurtlar vardır. Sizin aileniz gibi her şeyin iyisi sizler için hazırlanmıştır. Zorlu sınavların akabinde ise çeşitli aktiviteler ile harika zamanlar geçirmeniz ve yorgunluğunuzu atabilmeniz için her şey düşünülmüştür.

2012 verilerine göre Çorum İli’nin nüfusu tam 529.975 kişiden oluşmaktadır. Çorum İli; Alaca, Bayat, Boğazkale, Dodurga, Kargı, Laçin, Mecitözü, Ortaköy, Osmancık, Oğuzlar, Sungurlu, Uğurludağ, Çorum Merkez ve İskilip olmak üzere toplamda on dört adet ilçeye sahiptir. En fazla nüfusa sahip olan ilçesi sırasıyla; Sungurlu, Osmancık ve İskilip ilçeleridir. Sungurlu İlçesi’nin nüfusu 57.385 kişiden oluşmaktadır. En az nüfusa sahip ilçesi ise Boğazkale olup, ilçe 4.593 kişiden oluşmaktadır.

Çorum, tarih kokan bir şehirdir. Alacahöyük Tarihi Milli Parkı, bunun bir şahidi gibidir. Mayıs ve Ekim aylarında oldukça fazla ziyaret edilen bu park, Roma döneminden Bizans dönemine kadar birçok medeniyeti yansıtmaktadır. Parka bulunan kalıntılar oldukça dikkatinizi çekecektir. 1966 yılında kurulan Boğazköy Müzesi ise döneme ait birçok kalıntılara ev sahipliği yapmaktadır. Hitit, Roma, Bizans, Frig gibi eski medeniyetlerin izlerine burada rastlamanız mümkündür. Toprak ve taş eserler ile çivi yazıları ile ünlü tabletlerin de bulunduğu müze oldukça dikkatinizi çekecektir. Eğer doğal bir güzellik ararsanız İncesu Kanyonu’na gidebilirsiniz. Doğal güzelliği ve tarihle kucak kucağa olan bu güzellik sizleri beklemektedir.

Güzeller güzeli Çorum’a geldiyseniz asla pişman olmayacaksınız. Bu arada Çorum’a geldiğinizde sevdikleriniz için leblebi almayı da ihmal etmeyin. Burada öğrencilik yıllarınız şahane geçecektir.