Denizli Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Denizli Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Denizli Erkek Yurtları, Denizli Erkek Öğrenci Yurtları, Denizli Özel Yurtlar

Denizli İli; Muğla, Aydın, ,Afyon, Burdur ve Uşak ile komşudur. Ege bölgesindeki diğer şehirler göz önünde bulundurulduğunda burası en soğuk il olarak karşımıza çıkar. Denizli’nin yarısından fazlası ormanlık alanlarla kaplıdır. Kış ayları ılık geçerken, yaz ayları ise serin geçmektedir. Kar yağışı ise oldukça az görülmektedir.

Denizli’de bulunan erkek öğrenci yurtları oldukça farklı seçeneklerde öğrencilere sunulmuştur. Bir, iki, üç hatta dört kişilik odalara sahip yurtlar vardır. Bazı yurtlarda odaların bazıları ise oldukça özel olarak düzenlenmiş ek hizmetler verilmiştir. Odaların bir kısmında telefon, mini buzdolabı, banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Lüks hizmet talep eden öğrenciler, genelde bu yöndeki odaları tercih etmektedir. Odalarda sınırsız internet de verilmektedir. Standart odalarda tuvalet ve banyo bulunmamaktadır. Telefon hizmeti de verilmemektedir. Tercihinize göre dilediğiniz bir odayı seçmeniz mümkün. Yurtların öğrenci nüfusları az olduğu için erken kayıttan faydalanmanızı öneririz. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği standart hizmetlerdendir. Akşam yemeği için bazı yurtlarda aşçılar bulunurken, bazı yurtlar akşam yemekleri için yemek firmaları ile anlaşmalıdır. Etüd salonlarında rahatça ders çalışabilme imkanı da verilen diğer hizmetlerden biridir. Kafeterya, kantin, internet odaları, hobi odaları, çamaşır yıkama ve ütü odaları da sizlerin ihtiyaçları için tasarlanmıştır. Sınav öncesi motive için ve sınav sonrası stres atabilmek için bir sürü etkinlikler düzenlenmektedir. Halı saha turnuvaları, piknikler ve tavla turnuvaları bunlardan bazılarıdır.

Denizli İli; Acıpayam, Akköy, Baklan, Bekilli, Bozkurt, Buldan, Denizli Merkez, Güney, Honaz, Kale, Sarayköy, Serinhisar, Tavas, Çal, Çameli, Çardak ve Çivril olmak üzere tam on yedi ilçeye sahiptir. 2012 yılında yapılan adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) dikkate alındığında nüfusunun 950.557 olduğu görülmektedir. En fazla nüfusa sahip olan ilçesi 61.495 kişilik nüfusu ile Çivril İlçesidir. En sakin ilçesinin ise 5.466 kişilik olan Akköy olduğu belirlenmiştir.

Denizli, oldukça farklı eserlere ve gezilecek mekanlara sahiptir. Bunlardan biri Denizli Ufo Müzesi’dir. Aslında Ufo Müzesi 2002 yılında İstanbul’da açılmıştı. Ancak üç yıl sonra Denizli’ye taşındı ve şehrin ismi ile anılmaya başladı. Şehrin merkezinde açılan bu müzenin buraya taşınma amacı kuşkusuz turizmi burada arttırmayı hedeflemekti. Ortadoğu’nun ilk Ufo müzesi olan Denizli Ufo Müzesi, ufolara ait bilgiler anlatılmaktadır. Çeşitli canlandırmaların da yapıldığı görülmektedir. Burası, sizi dünyadan alıp sonsuz bir yolculuğa çıkaracak ve belki de ufolara inanmanıza neden olacaktır. Dilerseniz daha doğal alanları da ziyaret edebilirsiniz tabi .Bunlardan biri olan Yeşildere Şelalesi, elli beş metre yükseklikten aşağı doğru delicesine akarken, sizdeki tüm kötü enerjiyi de alıp götürecektir. Tesislerde alabalık yedikten sonra insanlara bir lütuf olarak sunulan bu doğa harikası şelaleyi de görmeden gitmeyin.

Denizli sizlere harika yurtlar sunarken, boş vakitlerinizi de kendisi ile yaşamanız için her şeye sahiptir. Burada öğrencilik sandığınızdan da güzel geçecektir.