Denizli Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Denizli Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Denizli Kız Yurtları, Denizli Yurtları, Denizli Kız Öğrenci Yurtları

Ege bölgesinde yer alan Denizli İli, İzmir’den sonra bu bölgedeki en büyük şehirdir. 11.878 kilometre karelik yüzölçüme sahip olan Denizli’nin rakımı ise 354 metre civarındadır. Kız öğrenciler için üniversite okunacak en güzel şehirlerden biridir.

Denizli’de birçok seçeneğe sahip kız öğrenci yurtları bulunmaktadır. Yurtlar, genelde az sayıda öğrenci barındırmaktadır. Sayının az olması elbette verilen hizmet kalitesinin artmasına neden olmaktadır. Her öğrencinin özel yurtta kalabilmesi için sadece tek kişilik değil iki, üç ve dört kişilik odalar da dizayn edilmiştir. Kişi sayısı arttıkça yurt ücreti de buna bağlı olarak azalmaktadır. Odalarda internet, baza sistemli yatak, çalışma masası ve gardırop bulunmaktadır. Ayrıca bilgisayarı olmayan kız öğrenciler için internet odaları da hazırlanmıştır. Yemekhane, kantin ve dinlenme odaları da sunulan hizmetler arasındadır. Binalarda asansör bulunmakta ve odalara asansör ile çıkılmaktadır. Ailelerin ziyareti için de özel odalar düzenlenmiştir. Gelen misafirlerinizi bu odalarda ağırlamanız mümkündür. Etüd salonlarında rahatça ders çalışabilir ve sınavlarınıza sessiz bir ortamda çalışarak hazırlanabilirsiniz. Çamaşırlarınızı da dert etmenize gerek yok, çünkü çamaşır makinaları ile sınırsız çamaşır yıkama şansınız da var. Ütü yapabilir ve kıyafetlerinizi de yıkayabilirsiniz. Her odada bulunan mini buzdolapları sayesinde ailelerinizden gelen yiyecekleri de saklama şansınız ve dilediğiniz zaman yeme lüksünüz vardır. Güvenlik, kameralar sayesinde sağlanmaktadır. Kimlik kartları ile yurda giriş yapabilirsiniz. Güvenlik nedeni ile kimliği olmayan öğrenciler yurtlara alınmamaktadır.

1992 yılında kurulan Pamukkale Üniversitesi, ilin tek üniversitesidir. “Birlikte, Bilimle, Geleceğe” sloganıyla yola çıkan bu üniversitede eğitim dili Türkçe ve İngilizce’dir. Üniversite; Tıp Fakültesi, Fen - Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Teknik Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İletişim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Turizm Fakültesi olmak üzere toplamda on üç fakülteye sahiptir. Yüksekokulları ise; Denizli Sağlık Yüksekokulu, Fizik tedavi ve rehabilitasyon Yüksekokulu, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ve Moda Tasarım’dır. Ayrıca 4 enstitüye ve 8 adet de meslek yüksekokuluna sahip olan üniversiteni maskotu ise Kızılbaşlı Horoz’dur.

Denizli, oldukça güzel bir şehirdir. Keloğlan Mağarası, Denizli halkının sempatikliğinin bir ispatı gibidir. Mağara, 1970 yılında keşfedilmiş ve yakın bir dönemde ziyaret açılmıştır. Bir rivayete göre, çobanlık yapan kel bir oğlan yağan yağmurdan kaçmak için mağaraya girmiş ve sonunda çıkış kapısını kaybetmiştir. Çobanın uzun zaman gelmemesi üzerine köylüler çobanı aramaya giderler. Keloğlanı arayıp bulan köylüler hayrete düşerler, çünkü keloğlanın saçı sakalı uzamış bir hale geldiğini görürler. O günden beri derler ki mağaraya gidip yirmi gün kalan kel birinin saçı tekrar çıkmaya başlarmış.

Denizli sizi farklı dünyalara götürecek harika bir şehirdir. Burada okumak size kendinizi özel hissettirecektir.