Düzce Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Düzce Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Düzce Erkek Yurtları, Düzce Erkek Öğrenci Yurtları, Düzce Özel Yurtlar

Bolu, Sakarya ve Zonguldak ile komşu olan Düzce İli, Karadeniz bölgesinde bulunduğu için Karadeniz ikliminin etkilerini görmektedir. Yazları sıcak geçen ilde kış ayları genelde ılıktır ve genel olarak her mevsimi yağışlı geçmektedir. En çok yağış ise kış ve sonbahar aylarında görünmektedir.

Düzce’de çeşitli oda seçenekleri olan birçok erkek öğrenci yurtları vardır. Bazı odalarda tekli baza sistemli yataklar varken, bazı odalar ise ranza sistemi ile dizayn edilmiştir. 24 saat sıcak su bulunan yurtlarda, odaların içinde banyo ve tuvalet bulunmaktadır ve burası sizin ve diğer oda arkadaşlarınızın kullanımına aittir. Konforlu odalar adı altında özel odalar da düzenlenmiş yurtlar bulabilirsiniz. Özel odalarda buzdolabı ve TV de vardır. Odaların olduğu katlarda mutfaklar vardır ve burada istediğiniz yemeği yapabilir ya da ailenizin size gönderdiği yemekleri muhafaza edebilirsiniz. Yurtların yemekhaneleri de vardır. Sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri burada karşılanmaktadır. Çalışma odalarında sessiz bir ortam için gerekli tüm önlemler alınmıştır. Bu odaları yedi gün yirmi dört saat ders çalışmak ve sınavlarınıza hazırlanmak için kullanabilirsiniz. Sınırsız internet hizmeti ile dünyaya bağlanabilir ve sosyal medyada gezinme şansını da yakalayabilirsiniz. Eğer bilgisayarınız yoksa internet odalarında bu ihtiyacınızı karşılamanız da mümkün. Yurda ait genel temizlik, her gün yurt görevlileri tarafından yapılmaktadır. Odalarınızda bulunan size özel nevresim takımları da periyodik olarak yıkanmakta ve tekrar odalarınıza serilmektedir. Güvenlik 7 gün 24 saat sağlanmaktadır.

Düzce’de; Akçakoca, Cumayeri, Düzce Merkez, Gölkaya, Gümüşova, Kaynaşlı, Yığılca ve Çilimli olmak üzere toplamda sekiz adet ilçeye sahiptir. En fazla nüfusa sahip olan ilçesi 37.119 kişilik nüfusu ile Akçakoca ilçesi iken, en az nüfusa sahip ilçesi ise 12.887 kişilik nüfusu ile Cumayeri İlçesi’dir. Düzce İli, 2013 yılında yapılan nüfus sayımına göre toplamda 346.493 kişilik nüfusa sahiptir.

Düzce, birbirinden güzel gezilecek mekanları ile bilinir. Bunlardan biri de Samandere Şelalesi’dir. Burada doğanın her rengini aynı anda görecek ve eşsiz güzellik karşısında şaşkınlığa uğrayacaksınız. Tabiat Anıtı olarak tescil edilmiş olan bu güzel şelalenin çevresinde keşfedeceğiniz birçok yenilik bulabilirsiniz. Güzel bir hafta sonu için gidilebilecek en iyi yerlerden biridir. Arzu ederseniz Konuralp Müzesi’ne gidebilir ziyaretiniz sonucu tarihin güzelliklerini ilgiyle seyredebilirsiniz. Roma Kenti’ne ait kalıntılara rastlamanız mümkündür. 1992 yılında hizmete açılan bu müzede, sikkeler ve arkeolojik eserleri görebilirsiniz. 6118 adet esere sahip müze, gidilmesi gereken tarihe ışık tutan müzelerden biridir. Eğer siz de mağara gezmeyi sevenlerdenseniz Fakıllı Mağarasını ziyaret edebilirsiniz. Üstelik bu mağaranın, astım ve nefes darlığı gibi hastalıklara da şifa verdiği söylenmektedir. Mağarada birçok damlataş da bulunmaktadır.

Düzce; sizi bazen tarihe, bazen doğanın kucağına bazen de sağlığınıza kavuşturacak güzel bir şehirdir. Öğrenciliğinizi yaşarken Düzce’nin güzel mekanlarının tadını çıkarabilirsiniz.