Düzce Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Düzce Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Düzce Kız Yurtları, Düzce Yurtları, Düzce Kız Öğrenci Yurtları

Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz Bölümü’nde yer alan Düzce İli’nin yüz ölçümü 2.574 kilometre karedir. 1999 yılı öncesine bu il, Bolu ili’ne bağlıydı. 160 metrelik rakıma sahip ilde yüksek kesimlerde kızılçam, köknar ve sarıçamlardan oluşan ormanlar vardır.

Düzce’de bulunan kız öğrenci yurtları bir otelde kalıyormuş gibi hissetmenize neden olacak kadar güzeldir. Dinlenme odaları, bilgisayar odaları, kafeterya, TV odası, çamaşır odası, ütü odası ve etüd salonları sizlere sunulmuştur. Dinlenme salonlarında bulunan koltuklarda arkadaşlarınızla sohbet edebilir, TV odasında sevdiğiniz diziyi izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Çamaşır odasında giysilerinizi yıkarken ütü odasında da kıyafetlerinizi ütüleyebilirsiniz. Merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılan yurtlarda yangın alarm sistemi ile güvenliğiniz için tüm önlemler alınmıştır. Ayrıca binaların deprem raporları da alınmıştır. Bazı yurtlar bünyesinde revir barındırır. Her hangi bir rahatsızlığınızda ya da ağrı kesici ihtiyaçlarınızda hemen yararlanabilirsiniz. Bazı yurtların otoparkları ve bahçeleri de vardır. Araba sahibiyseniz otoparkları kullanabilirsiniz ya da gelen misafirlerinizin ve ailenizin araçları için otoparktan faydalanabilirsiniz. Yurt odalarında ortopedik yatak, çalışma masası, kişisel dolaplar, oda telefonu ve sınırsız internet de bulunmaktadır. 24 saat yöneticisi bulunan yurtlarda, güvenlik hizmetleri de sıkı sıkı takip edilmektedir. Parmak izi okuma sistemi ile ya da kartlı öğrenci kimlikleri ile yurda giriş çıkış yapılmaktadır. Sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri de verilen hizmetler arasındadır.

1 Mart 2006 yılında kurulan Dicle Üniversitesi, şehrin tek devlet üniversitesi olma özelliği taşımaktadır. Dicle Üniversitesi’nde; Fen Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Orman Fakültesi, Teknoloji \ Teknik Eğitim Fakültesi, Tıp Fakültesi, İşletme Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Eğitim Fakültesi olmak üzere sekiz adet fakülte bulunmaktadır. Sağlık Yüksekokulu, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokul ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu olmak üzere dört adet de yüksekokula sahiptir. 9 adet meslek yüksekokula sahip olan üniversitede aynı zamanda 3 adet de enstitü – Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü - bulunmaktadır.

Düzce, eşsiz tabiatıyla size hafta sonu gezileri için birçok seçenek sunmaktadır. Bunlardan biri de Aydınpınar Şelalesi’dir. Yürüme pistine yakın olan bu şelalede dinlenecek ve doğanın sesi ile bütünleşeceksiniz. Aynı zamanda dilerseniz burada kamp kurabilir güzel bir anı sahibi de olabilirsiniz. Ayrıca bölgede ağaç evler de vardır. Nostaljik bir hafta sonu yaşamanız için burada her şeye sahipsiniz. Eğer biraz da adrenalin tutkunu iseniz, Melen Çayı’na rafting yapmaya gidebilirsiniz. Burada su oldukça yüksektir. Genelde rafting yapanlar bu adrenalinden sonra ıslanmış ve yorgun düşmüş olurlar. Ancak çok keyifli sürecek olan bu spor için Melen Çayı size en uygun yerdir.

Düzce, size harkulade bir öğrencilik yaşatacaktır. Buraya okumaya geldiğiniz için asla pişman olmayacaksınız.