Edirne Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Edirne Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Edirne Erkek Yurtları, Edirne Erkek Öğrenci Yurtları, Edirne Özel Yurtlar

Edirne İli; Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ ile komşudur. Bu ilde birçok iklimi bir arada görebilmeniz mümkündür. Balkanların kara iklimini, Akdeniz iklimini ve Karadeniz iklimini bu şehirde bir arada görebilirsiniz. Topraklarının yarısından fazlasında tarım yapılır. Trakya’nın en verimli toprakları Edirne’dedir.

Edirne’de dilerseniz bir hotel konforunda olan apartlarda kalabilir, ya da erkek öğrencilerine özel oluşturulan yurtlarda kalabilirsiniz. Odaların içinde banyo, WC, çalışma masası, kıyafet dolabı, televizyon ve bazalı sistemde olan yataklar vardır. İhtiyacınız olan her şey düşünülmüştür. Genelde kalabalık olmayan odalar sunulmuştur. Bazı yurtlarda ayrıca daha lüks ve özel odalar da düşünülmüştür. Ancak sınırlı sayıda olan bu yerler için erken kayıt işlemini kaçırmamanız gerekmektedir. 24 saat sıcak su, merkezi ısıtma, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, güvenlik kamerası, parmak okuma sistemi ile turnikeli geçişler, kablosuz ve sınırsız internet ve misafirhane gibi birçok hizmeti olan yurtlar tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayı hedeflemiştir. Büfe, kafeterya, Lig TV ve sinema izleyebileceğiniz özel dinlenme odaları ve çalışma odaları da verilen diğer hizmetler arasındadır. Çamaşırlarınız için her hatta bulunan özel çamaşır odaları kurulmuştur ve kıyafetlerinizi burada yıkayabilirsiniz. Deterjan da size yurt tarafından verilmektedir. Kıyafetlerinizin ütülenmesi için ise ütü odaları vardır. Ütüler belirli sayıda olup, kendi ütünüzü getirmeniz önerilmektedir. Edirne’de bu hizmetleri alabileceğiniz birçok yurt vardır ve biri mutlaka tercihlerinize cevap verebilecektir.

Edirne İli; Edirne Merkez, Enez, Havsa, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu, Uzunköprü ve İpsala olmak üzere toplamda dokuz ilçeye sahiptir. En çok nüfusa sahip olan Keşan İlçesi, 80.010 kişiyi sınırlarında bulundurmaktadır. Lalapaşa İlçesi ise, 7.706 kişilik nüfusu ile Edirne’nin en az nüfusa sahip ilçesidir. Edirne’nin toplam nüfusu 2012 yılında Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) 399. 708 kişi olarak belirlenmiştir.

Edirne’nin Kırkpınar Yağlı Güreşleri, mis gibi kokan sabunları, yağlı peyniri, aynalı süpürgesi ve tava ciğeri oldukça meşhurdur. Tava ciğerini mutlaka yemenizi öneririm. Ayrıca bu güzel ilin gezilecek birçok güzel mekanı da vardır. Bunlardan biri de Meriç Nehri’dir. Balkanlar’ın en büyük nehirlerinden biri olma özelliğini taşıyan Meriç Nehri’nin doğduğu yer Bulgaristan’dır. Bulgaristan’dan sonra Edirne’ye uğrayan Meriç Nehri, ardından Ege Denizi’ne ulaşmaktadır. Uzunluğu 490 kilometre olan bu nehir birçok akarsuyunu da beslemektedir. Buraya gelerek harika bir piknik yapabilir ayrıca doğanın ve eşsiz güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz. Çoğu ilde olduğu gibi Edirne’de de müze vardır. Edirne Müzesi, Ulu Önder Atatürk’ün de isteğiyle 1925 yılında kurulmuştur. Arkeolojik ve etnografik eserleri bünyesinde bulunduran müze, o kadar kapsamlıdır ki şehirde ikinci bir müze ihtiyacı hiç olmamıştır. Burada tarih ile iç içe bir gün geçirmek isteyen herkes gelebilmektedir.

Edirne, siz öğrencilere sıkılmayacakları güzel bir öğrencilik hayatı yaşatmak için her şeye sahiptir.