Elazığ Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Elazığ Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Elazığ Erkek Yurtları, Elazığ Erkek Öğrenci Yurtları, Elazığ Özel Yurtlar

Tunceli, Bingöl, Diyarbakır, Malatya ve Erzincan ile komşu olan Elazığ’da kara iklimi görülmektedir. Zaman zaman kara iklimi dışında Akdeniz iklimi de görülebilmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken, kış ayları da soğuk ve oldukça sert geçmektedir. Topraklarının sadece dörtte biri ekime uygundur ve ormanları oldukça bakımsızdır.

Elazığ’da öğrenciler, oldukça rahat bir öğrencilik dönemi geçirmektedir. Çünkü evinin tüm ortamı sanki kopyalanmışçasına okuduğu bu memlekette onu beklemektedir. Tek kişilik sandıklı yatakları olan yurtlarda fazlalık eşyalarınızı yatak altında saklayabilirken, odalarınızın kapısı tıpkı lüks otellerde olduğu gibi sadece kartlı sistem ile açılabilmektedir. Ayakkabılık, giysi dolabı, çalışma masası ve sınırsız internet bulunan odalarda rahatlığın ve öğrenciliğin tüm keyfi sizi beklemektedir. Odalarda ayrıca özel kasalar vardır ki değerli eşyalarınızı burada saklamanın rahatlığı ile okula gidebilirsiniz. Düşünün, yurtlar zaten güvenlik görevlileri tarafından korunmaktadır. Odanız kartla açılmakta, bir de kilitli bir kasanız var. Bu sizin yeterince rahat etmenizi elbette sağlamaktadır. Mini buzdolapları ile ailenizden sizlere gelen eşsiz yemekleri de saklayabilir ve canınız ne zaman çekerse yurtta bulunan mutfaklarda ısıtıp yiyebilirsiniz. Yazın sıcak olan Elazığ’da okuldan yurda geldiğinizde sizi klimalar karşılayacak ve odanızda da klima olduğu için kendinizi ferahlığın içinde bulacaksınız. Oda içinde size özel banyo – WC ve ayrıca oda telefonu da vardır. Uzak bir memleketten geldiyseniz burada okumanız nedeni ile insanlarla iletişiminizin sona ermeyeceğini söylemek isterim.

2012 verileri kontrol edildiğinde Elazığ’ın nüfusunun 562.703 olduğu görülmektedir. Erkek nüfusu, kadın nüfusundan az olmasına rağmen sayı birbirine oldukça yakındır. Elazığ İli’nde; Alacakaya, Ancak, Ağın, Baskil, Elazığ Merkez, Karakoçan, Keban, Kovancılar, Maden, Palu ve Sivrice olmak üzere toplamda tam on bir adet ilçe bulunmaktadır. 39.488 kişilik nüfusu ile en kalabalık ilçesi Kovancılar olurken, 2.801 kişilik nüfusuyla en sakin ilçesi ise Ağın’dır.

Elazığ, birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Şüphesiz bu bir tesadüf değildir. Bünyesinde bir sürü gezilecek gerek tarihi gerek eşsiz güzellikte mekana sahiptir. Mesela dünyanın en genç doğal şelalesi olma ünvanını elinde tutan Çırçır Şelalesi bunlara bir örnektir. Keban Baraj Gölü’nün oluşmasından sonra doğan bu şelale çevresinde balık yiyebileceğiniz güzel yerler vardır. Deli dolu akan genç bir şelaleyi ziyaret edebilir ve hafta sonunuza renk katabilirsiniz. Arzu ederseniz Urartular döneminden kalan Harput Kalesini ziyaret edebilirsiniz. Bu kalenin yapımında bölgede su kıtlığı varmış. Bu nedenden ötürü de kalenin yapımında su yerine süt kullanılmış olduğu söylenmektedir. Bu nedenden dolayı ayrıca bu kaleye Süt Kalesi de denmektedir. Güzel kaleye düzenlenen etkinliklere katılabilirsiniz.

Elazığ’da gidilecek görülecek daha çok yer var. Burada okurken bu şehrin değerini bilmeli ve her köşesini ziyaret etmenizi öneririm. Elazığ, öğrencilik hayatınıza damga vuracak kadar güzel bir şehirdir.