Elazığ Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Elazığ Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Elazığ Kız Yurtları, Elazığ Yurtları, Elazığ Kız Öğrenci Yurtları

Doğu Anadolu Bölgesi’nde Yukarı Fırat Bölümünde yer alan Elazığ, 9.313 kilometre karelik bir yüzölçüme sahiptir. Türkiye’nin %1.2 sini oluşturan bu ilin rakımı ise 1.070 metredir. Kaplıcaları ve Çaydaçıra oyunu ile meşhur olan Elazığ’da öğrenci olarak oldukça keyifli zamanlar geçireceksiniz.

Elazığ’da kız öğrenci yurtları oldukça fazladır. Burada yurtlar, kı öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda oldukça özenle hazırlanmıştır. Genelde tek kişilik, iki, üç ve dört kişilik odaları olan yurtlar vardır. Odalarda ranza tipi yerine bazalı ve sandıklı tek kişilik yataklar tercih edilmiştir. Odalarda ev ortamında olduğu gibi bir hava yaratılmaya çalışılmıştır. Giysi dolapları, üzerinde sıcak kahvenizi içebileceğiniz bir masa ve sandalye, çalışma masaları ve laminant parke olan yerlerin üzerinde olan güzel şirin halılarıyla kendinizi yurt dışında bir arkadaş evindeymiş gibi hissedeceksiniz. Ayrıca odaların içinde –odada kalan kız öğrencilerin kullanımına özel- tuvalet ve banyo bulunmaktadır. Şampuan ve sabun ihtiyacı öğrencilerin kendileri tarafından karşılanmaktadır. Odanın içinde aynı zamanda TV de vardır ki bu en sevdiğiniz filmleri ve dizileri kaçırmayacağınız anlamına gelmektedir. Odalarınızda valizlerinizin yer kaplamaması için özel olarak valiz odaları bile vardır. Tüm ince detaylara kadar sizlerin rahatlığı düşünülmüştür. Yurda ilk gelişlerde öğrencilerin Elazığ’a alışabilmesi ve kolay adapte olabilmeleri için geziler düzenlenmektedir. Ayrıca sınav dönemleri de motivasyon amaçlı birçok etkinlikler yurtlarda yapılmaktadır. Odanızda siz bile arkadaşlarınızla eğlenceli zaman geçirmek için parti verebilirsiniz.

Eğitim dili hem Türkçe hem de İngilizce olan Fırat Üniversitesi, şehrin tek üniversitesi olma özelliği taşır. Bünyesinde 1535 kişilik bir akademik personel bulunduran üniversitede; 196 profesör, 168 doçent, 334 yardımcı doçent, 837 adet de öğretim yardımcısı vardır. Fırat Üniversitesi’nde; Eğitim Fakültesi, Fen Fakültesi, İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Su Ürünleri Fakültesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Tıp Fakültesi ve Veteriner Fakültesi vardır. Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü olmak üzere toplamda 4 enstitüye sahip üniversitede aynı zamanda; 3 yüksekokul, 9 meslek yüksekokulu, 1 konservatuar ve 22 Araştırma Merkezi de vardır.

Elazığ’da tarihi ve güzel mekanlar hafta sonunuza renk katacak cinstendir. Hazarbaba Dağı’nda bulunan Hazarbaba Kayak Merkezi size daha önce hiç edinmediğiniz bir kayak zevkini yaşatabilir mesela. 1997 yılından beri hizmet veren bu kayak merkezi oldukça ilgi çekmektedir. Sadece yerli dğeil yabancı turistlerin de rağbet ettiği bu güzel yerde kayak yapmanın tadına varacaksınız. İster profesyonel olun isterseniz amatör, burada kayak yapabileceğiniz pistler vardır.

Elazığ’da daha birçok görülecek kalesi, camisi, hamamları ve tarihi mekanları vardır. Siz yeter ki bavulunuzu alıp öğrencilik için buraya gelin. Hiç sıkılmayacak ve öğrenci canlısı insanları ile evinizde olmadığınızı unutacaksınız.