Erzincan Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Erzincan Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Erzincan Erkek Yurtları, Erzincan Erkek Öğrenci Yurtları, Erzincan Özel Yurtlar

Erzincan İli; Giresun, Malatya, Tunceli, Erzurum, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas illeri ile komşudur. Erzincan, sert bir kara iklimi görülen ildir. Yazları sıcak ve kurak geçerken kış ayları da soğuk ve yağışlı olarak geçmektedir. Kışın en düşük sıcaklığı eksi üç dereceyi bulurken yazın ortalama sıcaklığı ise yirmi yedi derece civarıdır.

Erzincan’da yurtlar öğrencilerin kalabilecekleri yaşam alanına uygun olarak düzenlenmiştir. Radyant temel sistemi ile deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir. Ayrıca Erzincan’ın sert kışına karşı mantolama sistemi ile yurtların sıcak olması için de gerekli önlemler alınmıştır. Odalar yaz aylarında soğuk, kış aylarında ise oldukça sıcaktır. Odalar; bir, iki, üç ve dört kişilik olmak üzere alternatifli olarak sizlere sunulmaktadır. Odalarda bazalı ortopedik yataklar, giysi dolapları, çalışma masaları ve mini buzdolapları bulunmaktadır. Kıyafetlerinizin yıkanması ve ütülenmesi için de modern makinalarla hizmet verilmektedir. TV odalarında sevdiğiniz takıma ait maçları Lig Tv ile izleyebilir ve arkadaşlarınızla maçın keyfini doya doya yaşayabilirsiniz. Dinlenme odalarında çayınızı ve kahvenizi içerken arkadaşlarınızla doyulmaz sohbetler edebilir, langırt ve masa tenisi gibi aktivitelerle eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Yurtlarda güvenlik de son derece titizlikle takip edilmektedir. Sizlere ait resimli kimlik kartları ile yurda giriş yapılabilmekte ve kameralarla yurt giriş ve çıkışları takip edilmektedir. Yurtların sizlere sunduğu çeşitli aktiviteler de vardır. Bunlardan bazıları tavla ve halı saha turnuvalarıdır. Yıl sonunda yapılan maçlar sonunda şampiyon belirlenir ve yurtlarda duyurulur. Böylece eşsiz deneyimlere imza atabilir, öğrencilik hayatınıza başka bir anı daha ekleyebilirsiniz.

Erzincan İli; Kemah, Erzincan Merkez, Kemaliye, Otlukbeli, Refahiye, Tercan, Çayırlı, Üzümlü ve İliç olmak üzere dokuz ilçeden oluşmaktadır. Tercan İlçesi ,18.804 kişilik nüfusu ile en fazla nüfusa sahip ilçe olarak karşımıza çıkmaktadır. En az nüfusa sahip ilçesi ise 2.551 kişi ile Otlukbeli İlçesi’dir.

Refahiye İlçesi’nde Köroğlu Mağarası her yıl binlerce kişinin ziyaretine uğramaktadır. İlginç bir ana şahitlik etmek istiyorsanız sizde merdivenlerle çıkılan bu mağaraya gidebilirsiniz. Ulaşımı oldukça kolaydır ve kesilmiş taşlardan oluşmuş banklarında oturabilir keyif yapabilirsiniz. Hatta belki siz de bu mağarada ilginç keşifler yapabilirsiniz. Üzümlü İlçesi’nde ise Aygır Gölü ‘nü görmeniz mümkün. Ülkemizin en önemli krater göllerinden olan Aygır Gölü, bot ile gezmeye de müsaittir. Hatta bu gölün çevresinde bir hafta sonu arkadaşlarınızla kamp yapabilir eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Kadıgölü de diğer güzelliklerden biridir. Bu göl etrafında ise lezzetli balıklar yiyebilir, eşsiz tadına göl manzarasında doyabilirsiniz. Erzincan Müzesi, Hıdır Abdal Sultan Türbesi, Otlukbeli Gölü ve Mama Hatun Türbesi de gezebileceğiniz ve ziyaretinize açık olan diğer mekanlardır.

Erzincan, öğrencilere kucak açarken güzel mekanları ile de öğrencilere unutulmaz anlar yaşatmaktadır. Burada geçirdiğiniz öğrenciliğinizi tek kelime ile “muhteşem” diye anımsayacaksınız.