Erzincan Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Erzincan Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Erzincan Kız Yurtları, Erzincan Yurtları, Erzincan Kız Öğrenci Yurtları

Erzincan İli; Doğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat’ın yukarısında bulunmaktadır. Yüzölçümü 11.904 kilometre kare olan Erzincan, 1.185 metrelik bir rakıma sahiptir. Kültürel bir zenginliğe sahip olan Erzincan, doğal güzellikleri ve eşsiz mutfağı ile ayrı bir değere sahiptir.

Erzincan’da kız yurtları yüksek olanaklara sahiptir. Güvenlik için yurtların giriş ve çıkışı yedi gün yirmi dört saat takip edilmektedir. Sınırsız kablosuz internet seçeneği ile internette rahatça gezinebilmek için bilgisayarınızı getirmeniz yeterli olacaktır. Merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılan yurtta sıcacık odalarda yaşayabileceksiniz. Rahat ve sessiz olan etüd odaları sizlerin sınavlara hazırlanmanıza olanak sağlamaktadır. Yemekhaneler ise temiz ve ferahtır, en az dört çeşit yemek verilmektedir. Sabah kahvaltısı da öğrencilere verilmektedir. Bazı yurtlarda bahçeler de bulunmaktadır. Yazın sıcak akşamlarında açık havada dolaşmanın sıcak çayınızı ya da kahvenizi içmenin tadı bahçede başka keyifli olacaktır. Bazı yurtlarda tek kişilik odalar bulunmamaktadır. İki, üç, dört, beş hatta altı kişilik bile odaları vardır. 24 saat sıcak su imkanı sunulmuştur. Banyo yapabilmek için belirli saatleri beklemeniz gerekmemektedir. Her odasında TV bulunan odalar bile vardır. Kıyafetleriniz odalarınızdan alınır, yıkanır ve ütülenerek sizlere geri getirilir. Yurtlarda bulunan personeller eğitimlidir ve sizlerin mutluluğu ve rahatı için her şeyi düşünmektedir. Yurt ücretleri tabi ki yüksektir. Öğrencilere sunulan imkanlar arttıkça ücret de buna bağlı olarak artmaktadır. Ancak ödeme kolaylığı ve uygun ödeme seçenekleri sunularak hem öğrencilere hem de velilere yardımcı olunmaktadır.

İlin ismini taşıyan Erzincan Üniversitesi, şehirdeki tek üniversitedir. 1 Mart 2006 yılında kurulan ve “Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi” sloganıyla eğitim veren üniversitede dokuz bin kayıtlı öğrenci bulunmaktadır. Erzincan Üniversitesi’nde; Hukuk Fakültesi, Tıp Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi bulunmaktadır. Üniversite aynı zamanda ; Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü olmak üzere üç enstitüye sahiptir. Ek olarak üç yüksekokul ve on bir adet de meslek yüksekokula sahiptir.

Öğrencilerin boş vakitlerinde tercih ettikleri en güzel piknik alanlarından biri Beytahtı Mesire Yeri’dir. Burası Karasu Nehri’nin yanında bulunur. Yeşilin her çeşidinin olduğu bu güzel yerde dinlenmenin ve stres atmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Erzincan Kaplıcası’na ise sağlığınız için gidebilir sıcak ve şifalı suyun tadını çıkarabilirsiniz. Burası otuz üç derecelik sıcak suya sahiptir ve birçok turist tarafından tercih edilen bir yerdir. Suların cilt rahatsızlıkları, romatizma ve kalp hastalıklarına da oldukça iyi geldiği söylenir. Doğa sporu seviyorsanız Karanlık Kanyon’a gidebilirsiniz. Dünyanın en büyük kanyonlarından biri olarak bilinen Karanlık Kanyon, harika bir an yaşamanız için sizlere olanak sunmaktadır.

Erzincan’da öğrenci olmak size verilen bir ayrıcalıktır. Gerek kaplıcası gerekse piknik alanları ile keyifli günler geçireceğinize emin olabilirsiniz.