Erzurum Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Erzurum Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Erzurum Erkek Yurtları, Erzurum Erkek Öğrenci Yurtları, Erzurum Özel Yurtlar

Erzurum İli; Artvin, Ardahan, Kars, Ağrı, Bayburt, Rize, Muş, Bingöl ve Erzincan ile komşudur ve ülkemizin en soğuk illerindendir. Oldukça sert geçen kara iklimi yaşanmaktadır. Bir yıl içinde yaklaşık altı ay boyunca burası karlarla kaplıdır. Yazın ise tüm renkleri bir arada görebilir sıcağın tadını çıkarabilirsiniz.

Erzurum, erkek öğrenci yurtları ile öğrencilere memleketlerinden uzakta kalacak yer sunmaktadır. Yurtlar, genelde bir kişilik odalara sahip değildir. Odalar kalabalık –iki, üç, dört ve daha fazla- olarak düzenlenmiştir. Ancak bu durum, erkek öğrencilerin ortama kolay ayak uydurması ve kolay adapte olabilmeleri için tercih edilmiştir. Odalarda baza şeklinde yatak olabildiği gibi ranza tipi de olabilmektedir. Çalışma masaları, giysi dolapları ve sınırsız internet seçeneği vardır. Şehrin soğuk havasına özel olarak mantolama yapılan odalarda kışın serinliğini odanızda hissetmeyeceksiniz. Yazın ise serin ve sizi sıcaktan bunaltmayan bir odada rahatça uyuyabilirsiniz. Genel olarak yurtlarda sadece sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilmektedir. Banyo ve tuvaletler genel kullanıma açıktır. Her an sıcak su imkanı sunan yurtlarda her saat banyo yapabilirisiniz. Etüd salonlarında ders çalışabilir, dinlenme odalarında çayınızı içerken arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Özel TV odalarında maç izlerken bir yandan da stres atabilirsiniz. Veli odaları, Erzurum’a gelen ailenizi misafir etmeniz için düşünülmüştür. Burada ailenize ikramda bulunabilir hatta yatılı olarak misafir de edebilirsiniz. Güvenlik hizmetleri oldukça önemsenmiş ve kameralarla yurt giriş çıkışları sürekli takip edilmektedir. Kantini olan yurtlarda tüm ihtiyaçlarınıza ulaşmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Erzurum’un; Aziziye, Aşkale, Erzurum Merkez, Hınıs, Horasan, Karayazı, Karaçoban, Köprüköy, Narman, Oltu, Olur, Palandöken, Pasinler, Pazaryolu, Tekman, Tortum, Uzundere, Yakutiye, Çat, İspir ve Şenkaya olmak üzere toplamda yirmi bir adet ilçesi vardır. 2012 yılınsa yapılan sayıma göre Erzurum’un nüfusu 778.195 kişi olarak kayıtlara geçmiştir. 183.500 kişilik nüfusu ile en çok insanın yaşadığı ilçesi ise Yakutiye’dir. En az nüfusa sahip olan ilçesi ise 4.492 kişilik nüfusu ile Pazaryolu İlçesi’dir.

Yılın yarısına yakın bir zamanını karlar altında geçiren bu şehirde bir kayak merkezi olduğunu duymak elbette şaşırtıcı olmayacaktır. Turizm açısından oldukça önemli olan bu kayak merkezinde bulunan Palandöken Dağları, teknotik özelliktedir. Kasım ayı itibariyle kayak sporu tutkunlarını misafir eden Palandöken, Nisan ayına kadar birçok insana beyaz elleri ile kucak açmaktadır. Burada kayak bilmiyorsanız ders de alabilirsiniz. Birçok konaklama yeri de bulunan bu kayak merkezinde güzel bir hafta sonu geçirmeniz mümkündür. Yazın ise Tortum Şelalesi’ni ziyaret edebilir güzel havanın tadını bu manzara eşliğinde çıkarabilirsiniz. Tortum Çayından oluşan bu şelale, elli metrelik bir yükseklikten kendini doğanın kollarına bırakmaktadır.

Erzurum, kışın içinde sıcak bir ortam sunan yurtları ve keyifli mekanları ile size öğrenci olduğunuzu unutturacaktır. Bu şehrin keyfini yaşamanız için buraya gelmeniz yeterlidir.