Erzurum Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Erzurum Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Erzurum Kız Yurtları, Erzurum Yurtları, Erzurum Kız Öğrenci Yurtları

3.385 kilometre karelik bir alana sahip olan Erzurum İli; Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan bir ilimizdir. Rakımı 1.853 metre olan bu ilde Oltu taşı oldukça meşhurdur. Buraya gelen öğrenciler, üniversite dönemi içinde oldukça güzel günler geçirmektedir.

Erzurum’da bulunan erkek yurtları yüksek kalitede düzenlenmiş ve öğrencilerini beklemektedir. Burada yurtlar genelde iki, üç, dört ve daha fazla kişinin yaşayabileceği şekilde odalardan oluşmaktadır. Tek kişilik odalar çok tercih edilmemiştir. Odalarda yatak, çalışma masası ve giysi dolabı bulunmaktadır. Yerler genelde laminant parke ile döşenmiştir. Ancak halıfleks kullanılan ve tercih edilen yurtlar da vardır. Odalarda aynı zamanda sınırsız ve kablosuz internet hizmeti de sunulmuştur. Ders çalışma odaları, sınav zamanında sizlerin yardımcısı olmayı hedeflemiştir. Sessiz ve sakin odalarda grup çalışması yapabilir ve aynı bölümde okuduğunuz arkadaşlarınızla fikir alışverişi yaparak sınava daha iyi hazırlanabilirsiniz. Bazı yurtlarda derslerinizde başarılı olmanız için takviye kurslar da verilebilmektedir. Ayrıca yabancı dil eğitimi veren yurtlar da bulmanız mümkündür. Yemekhanelerde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği öğrencilere servis edilmektedir. Ayrıca kantini bulunan yurtlarda ihtiyaçlarınızı ve canınızın çektiği yiyeceklere de her saat ulaşabilirsiniz. Yurtlar genelde üniversiteye yakın yerlerde bulunmaktadır. Ancak vasıta uzaklığında olan yurtlar da vardır. Banyo ve tuvaletler genelde ortak kullanıma açıktır. 24 saat sıcak su imkanı vardır. Güvenlik hizmetleri de yedi gün yirmi dört saat verilmektedir.

İl, iki adet üniversiteye sahiptir. Bunlardan biri Erzurum Teknik Üniversitesi, bir diğeri ise Atatürk Üniversitesi’dir. Erzurum Teknik Üniversitesi; 2010 yılında kurulmuş ve eğitim dili Türkçe olarak eğitim vermektedir. 200 öğretim görevlisini bünyesinde bulunduran üniversitede; Edebiyat Fakültesi, Fen Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Spor Bilimleri Fakültesi bulunmaktadır. 3 adet enstitüsü bulanan üniversitede aynı zamanda Yabancı Diller Yüksekokulu da vardır. Ülkemizin en eski 7. Üniversitesi ünvanını taşıyan Atatürk Üniversitesi; 1957 yılında kurulmuştur. Üniversite; on altı adet fakülte, altı enstitü, beş yüksekokul ve on beş adet meslek yüksekokula sahiptir. 1455 kişilik bir eğitim kadrosu vardır.

Erzurum, tarihi mekanları ile sizlere eşsiz bir deneyim yaşatacak geziler yapma imkanı sunmaktadır. Şehrin merkezinde bulunan Saat Kulesi, tarihte gözetleme yeri olarak kullanılmış ve gövdesi tuğladan yapılmıştır. Oldukça görkemli duran kuleyi görmenizi öneririm. Üç Kümbetler’i de buraya gelmişken ziyaret edebilirsiniz. Burada Selçuklu dönemine ait mezar yapılarının en güzel örnekleri ile buluşacaksınız. En büyük kümbetin Emir Saltuk’a ait olduğu söylenen yerde diğer mezarların kimlere ait olduğuna dair bir bilgi bulunmamaktadır. Burası genelde turistler tarafından oldukça ilgi çekici bulunur.

Erzurum’da daha sayamadığım, anlatamadığım birçok güzel yer var. Burada okuma imkanınız varken her dakikanızın bu şehirde değerli olduğunu hatırlatmak isterim. Öğrencilik, Erzurum’da farklı yaşanmaktadır.