Eskişehir Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Eskişehir Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Eskişehir Erkek Yurtları, Eskişehir Erkek Öğrenci Yurtları, Eskişehir Özel Yurtlar

Eskişehir İli; Bolu, Bilecik, Kütahya, Afyon, Konya ve başkentimiz olan Ankara ile komşudur. Eskişehir’e sert bir kara iklimi hakimdir. Kış ayları genelde oldukça sert geçer. Yaz aylarında gündüzleri yüksek sıcaklıkla buluşan şehir, akşam yine serin bir havaya hapsolmaktadır.

Eskişehir’de öğrencilerin nüfusu oldukça fazladır. Bu da doğal olarak erkek öğrenci yurtlarının sayısında bir artış göstermektedir. Dilediğiniz koşullarda ve kolay ödeme seçenekleri ile kalacak bir yurt bulmanız mümkündür. Burada her çeşit yurt vardır. Bazı yurtlar apart şeklinde bir ev konforu sunarken bazılarında kalabalık arkadaş gruplarıyla kalacağınız odalar sunulmaktadır. Tercih tamamen size bağlıdır. Apart tarzı öğrenci yurtlarında size özel bir odanız vardır. Bir evde ne bulunuyorsa bu odada da aynısı mevcuttur. Çalışma masası, karyola, giysi dolabı, halı, internet, buzdolabı, ütü, çamaşır makinası, banyo ve tuvalete dair her şey odanızda yani tek odalı evinizde sizleri beklemektedir. Bazı yurtlarda ise oda içinde sadece bir yatak, giysi dolabı, çalışma masası ve sandalye vardır. Bu yurtlarda banyo ve tuvalet genel kullanım alanı içine dahildir. Güvenlik, yurtlarda değişmeyen tek özelliktir. Her birinde kamera sistemi ile takipler yapılmakta, yurt giriş ve çıkışları denetlenmektedir. Öğrencilerin resimleri ile hazırlanmış kimliklerle ya da parmak izi yönetimi ile yurda giriş yapılabilmektedir. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği de yurtlar tarafından karşılanmaktadır. Sınav dönemlerinden önce ve sonra çeşitli etkinlikler düzenlenmekte ve stres atmanız sağlanmaktadır. Langırt, masa tenisi ve playstation gibi çeşitli oyunların olduğu yurtlar da vardır ki eğlenceli dakikalar yaşamanız mümkündür.

Eskişehir’in ilçeleri; Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Mihalıççık, Odunpazarı, Sarıcakaya, Seyitgazi, Sivrihisar ve Tepebaşı’dır. En kalabalık nüfusa sahip olan ilçesi 365.764 kişi ile Odunpazarı İlçesi’dir. En sakin olan ilçesi ise 2.187 kişilik nüfusu ile Han İlçesi’dir. 2012 yılında yapılan nüfus sayımına göre Eskişehir’in nüfusu 789.750 kişiden oluşmaktadır.

Eskişehir’de boş zamanlarınızı geçirebileceğiniz birçok güzel mekan vardır. Eğer sağlık için gidecek bir yer arıyorsanız Kızılinler Kaplıcaları tam size göredir. Şehir merkezinden on üç kilometre ötede olan bu ılıcada; bağırsak, mide, romatizma ve cilt rahatsızlıklarına iyi gelen şifalı suyu ile sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Eğer sağlıklı iseniz, sadece dinlenmek için bile gidebilir yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Eskişehir’de ilginç bir yerden de bahsetmek isterim. Gerdekkaya Mezarı, tarihi eskilere dayanan ilginç bir geziye ev sahipliği yapacak bir mekandır. Bir kaya içine oyulan ve iki kişiye ait mezarın bulunduğu bu yer oldukça dikkat çekicidir. Mutlaka bu yapıyı resmetmenizi de tavsiye ederim.

Eskişehir, ülkemizde öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversiteleri ve mekanları barındıran bir şehirdir. Eğer siz buraya gelmiş olan şanslı öğrencilerdenseniz mutlaka bu şehrin tadını çıkarın. Gerek yurtları gerekse gezilecek mekanları ile öğrenci olduğunuzu unutabileceğiniz bir şehirdesiniz.