Eskişehir Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Eskişehir Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Eskişehir Kız Yurtları, Eskişehir Yurtları, Eskişehir Kız Öğrenci Yurtları

Eskişehir; İç Anadolu bölgesinde yer almaktadır ve 13.655 kilometre karelik bir yüzölçüme sahiptir. Eskişehir’in ortasından Porsuk Çayı geçmektedir ve tamamen bir öğrenci kentidir. Birçok öğrenci tarafından bu şehrin seçilmesi elbette tesadüf değildir.

Eskişehir’e öğrenci olarak gelmişseniz, burada geçireceğiniz güzel günlere hazırlıklı olun. Burası tam bir öğrenci şehri ve sizlere sunulmuş harkulade hizmetlerin toplandığı bir şehirdir. Burada özellikle tek kişilik odalar birbiri ile lüks hizmette yarışmaktadır. Genelde stüdyo daire şeklinde düzenlenen yurtlar size ev konforundan çok daha fazlasını vermektedir. Bir oda düşünün ki içinde yatağı, çalışma masası, mutfağı, kendinize ait bir banyo ve tuvaleti var. Rahat ve son model dizayn edilmiş koltuklarla düzenlenmiş bir oda. Giysi dolapları, sınırsız interneti ve mini buzdolapları da odalarda sizleri bekleyen hizmetler arasındadır. Kirli çamaşırlarınız kapınızdan alınır, yıkanır ve ütülendikten sonra size getirilir. Böylece çamaşırlarınızı elde yıkama derdiniz de yoktur. Bazı yurtlar, yüksek kalitede hazırladıkları oda içinde çamaşır makinası, ütü masası ve ütü de bulundurmaktadır. Yurtların güvenliği de parmak izi okuma sistemi ve kartlı oda girişleri ile yapılmaktadır. Burada üniversite kazandıysanız mutlaka erken kayıt yapılmasını öneririz. Yurtlar oldukça rağbet görmektedir. Eğer geç kalırsanız hem istediğiniz gibi bir yurt bulamayabilir hem de daha fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Eskişehir’de iki adet üniversite bulunmaktadır. Bunlardan biri Anadolu Üniversitesidir. Bir diğeri ise Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’dir. Anadolu Üniversitesi; 1958 yılında kurulmuş, “Hayatın İçinde” sloganıyla ve köklü eğitimi ile birçok bölümü bünyesinde taşıyan bir üniversitedir. Anadolu Üniversitesinde; Açıköğretim Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ve Turizm Fakültesi bulunmaktadır. Ayrıca beş enstitü, yedi yüksekokul ve dört meslek yüksekokulu da vardır. Daha genç olan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ise; 1993 yılında eğitim hayatına başlamış ve on fakülteye sahiptir. Aynı zamanda 5 enstitü, 2 yüksekokul ve 4 meslek yüksekokula da sahip olan üniversitenin sloganının “Bilimin Işığında Çağdaş Uygarlık Yolunda” olduğu bilinmektedir.

Bu güzel şehirde bulunan Çatacık Ormanlar, sizleri yeşilin her tonunu bir arada görmeye çağırıyor. Merkeze nerdeyse yüz kilometrelik bir uzaklıkta olan bu ormanlarda sessiz sakin bir gün geçirmeniz mümkün. Kendinizi kuş cıvıltılarıyla dolu yeşillikler içinde huzura ermişçesine mutlu hissedeceksiniz. Ayrıca burada geyik görmeniz de mümkün, çünkü geyiklerin üremeleri için kurulmuş çiftlikler vardır. Oldukça dinlendirici ve ilginç bir deneyim sizi beklemektedir.

Eskişehir, daha sayamadığımız birçok güzel mekana ve tarihi dokuya sahiptir. Bunları görebilmeniz için tek yapmanız gereken şey, kendinize boş vakit ayırmaktır.