Gaziantep Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Gaziantep Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Gaziantep Kız Yurtları, Gaziantep Yurtları, Gaziantep Kız Öğrenci Yurtları

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Gaziantep İli; 7.642 kilometre karelik bir yüzölçüme sahiptir. 850 metrelik rakıma sahip olan ilde doğal göl bulunmamaktadır. Antepfıstığı ve Antep Baklavası meşhur olan ilde her yıl binlerce öğrenci üniversite okumaktadır.

Gaziantep’te bulunan kız öğrenci yurtları oldukça lüks donanımlarla dizayn edilmiştir. Oda içinde bulunan yataktan tutun da perdesine kadar her detay oldukça güzeldir. Kendinizi evinizin rahatlığında hissetmeniz mümkün iken aynı zamanda bir oteldeymiş gibi konforla iç içe bulabilirsiniz. Yatakları genelde bazalı ve çift kişiliktir. Oda içinde yatağın başucunda bulunan konforlu bir çalışma masası ve kitaplık rafı vardır. Küçük bir masa ve iki tekli koltuk bile düşünülmüş, gelen arkadaşınızla kahve keyfi yapabilmeniz için ortam hazırlanmıştır. Odada TV vardır. Ayrıca makyaj yapabilmeniz için bir ayna bile konmuştur. Üstelik makyaj malzemelerinizi üzerine dizebileceğiniz bir makyaj masası da vardır. Burada tamamen size özel bir cumhuriyet kurabilir, kendi keyfinize göre odanızda yaşayabilirsiniz. Üstelik her gün temizlik personelleri tarafından odanız süpürülmekte, silinmekte ve gerekli hijyen de sağlanmaktadır. Nevresim takımları ise on beş günde bir yıkanmakta, kurulanmak ve ütülenmek suretiyle size geri getirilmektedir. Yurtlarda spor salonları da vardır ve boş vakitlerinizde hem spor yapabilir hem de sağlıklı bir şekilde stres atabilirsiniz. Bazı yurtlar bünyesinde kuaför de bulundurmaktadır. Bu sayede saat sıkıntısı olmaksızın rahat rahat tüm taleplerinizi karşılayabilecek bir kuaför imkanına sahip olursunuz.

Gaziantep’te okumak isterseniz 3 üniversiteden birini tercih etme şansınız vardır. Bunlardan biri 1987 yılında kurulmuş olan şehrin en eski üniversitesi Gaziantep Üniversitesi’dir. Şehirde 2008 yılında Hasan Kalyoncu ve 2009 yılında ise Zirve Üniversitesi kurulmuştur. “Parlayan Yıldız” sloganıyla eğitimine devam eden Gaziantep Üniversitesi; Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Gaziantep Egitim Fakültesi, Tıp Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İslahiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Nizip Eğitim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi olmak üzere seçim yapabileceğiniz birçok bölümden oluşmaktadır. Hasan Kalyoncu ve Zirve üniversiteleri de seçim yapabileceğiniz bölümler bakımından oldukça zengin üniversitelerdir.

Gaziantep, özellikle kız öğrencilerin ilgi duyacağı Gaziantep Altın Çarşısı ile meşhurdur. Burada çok özel tasarımlara rastlamanız mümkündür. İster kendinize ister sevdiklerinize hediye alabileceğiniz birçok ürün burada sizleri beklemektedir. Üstelik fiyatları da oldukça uygundur. Gaziantep’te Mitras tapınağı vardır ki burayı mutlaka ziyaret etmenizi öneririm. Keber tepesi eteklerinde bulunan bu mağara, dünya çapında en büyük yer altı tapınağı olma özelliği taşımaktadır.

Burada öğrenciyseniz daha gezilecek birçok mekan olduğunu göreceksiniz. Antep fıstığı ve baklavasını eve dönüş yolunuzda sevdiklerinize götürmeyi unutmayın.