Giresun Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Giresun Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Giresun Erkek Yurtları, Giresun Erkek Öğrenci Yurtları, Giresun Özel Yurtlar

Ordu, Sivas, Trabzon, Erzincan ve Gümüşhane ile komşu olan Giresun, kuzeyinde bulunan Karadeniz Denizi ile çevrilidir. İlin kuzeyi ile güneyi arasında oldukça fazla iklim farklılıkları vardır. Bu da yağış miktarının ve bitki örtüsünün oldukça değişik hallerde görülebileceğinin bir kanıtıdır. Oldukça verimli toprakları olan Giresun, tarıma da oldukça elverişlidir.

Giresun, erkek yurtları bakımından oldukça zengindir. Burada yaşayabileceğiniz birçok yurt bulabilirsiniz. Önemli olan tercihleriniz ve tabi ki ailenizin bütçesidir. Deprem yönetmeliğine uygun yapılan binalar ile güvenliğiniz için gerekli önlemler alınmıştır. Üstelik binalar ses ve ısı yalıtımlıdır. Genelde tek kişilik odalar yerine iki, üç ve dört kişilik odalar planlanmıştır. Odalar ranza sistemi yerine bazalı yataklarla düzenlenmiştir. Banyo ve tuvaletler odalarda değil katlarda sunulmuştur. Aynı zamanda katlarda telefon, çamaşır makinası ve ütü de vardır. Kıyafetlerinizi katlardaki çamaşır makinalarında yıkayabilir, kuruttuktan sonra yine katlarda bulunan ütülerle ütüleyebilirsiniz. Dinlenmeniz ve eğlenceli vakit geçirmeniz için TV olan odalar da vardır. Burada arkadaşlarınızla Lig TV gibi özel yayınlar sayesinde maç da izleyebilirsiniz. Bilgisayarlı etüd salonları sınavlarınıza sıkı hazırlanabilmeniz için kurulmuştur. Binada sınırsız ve kablosuz internet vardır ki kendi bilgisayarınızla her an internete giriş yapabilirsiniz. Ziyaretçi salonları sizin ve sevdiklerinizin hasret gidermesi için düzenlenmiş ve çeşitli ikramlarınız için donatılmıştır. Sabah kahvaltılarınız oldukça zengin menüye sahiptir. Akşam yemeği de en az dört çeşit hazırlanmakta ve okul dönüşünde sizi beklemektedir. Kafeteryada ise hem muhabbet edebilme hem de dinlenebilme olanağınız vardır. Anlaşmalı kuaförleri olan bazı yurtlar sizin masraflarınıza katkıda bulunabilmek için her şeyi düşünmüştür. Sınav dönemi sonrasında eğlenceli aktiviteler sizleri beklemektedir.

Giresun; Alucra, Bulancak, Dereli, Doğankent, Espiye, Eynesil, Giresun Merkez, Görele, Güce, Keşap, Piraziz, Tirebolu, Yağlıdere, Çamoluk, Çanakçı ve Şebinkarahisar olmak üzere toplam on altı ilçeden oluşmaktadır. Toplam nüfusu -2012 verilerine göre- 419.555 kişilik olan Giresun’un en fazla nüfusa sahip olan ilçesi 60.677 kişilik nüfusu ile Bulancak’tır. Çamoluk ilçesi en az nüfusa sahip olan ilçesidir ve nüfusu 5.912 kişiden oluşmaktadır.

Giresun’da gezilecek birçok yer vardır. Yurtların düzenlediği etkinliklerle çeşitli mekanlara gidebilir ve ilginç ve unutulmaz anlarınızı resmedebilirsiniz. Sis Dağı Yaylası, Giresun’a gelmişken mutlaka uğramanız gereken bir yerdir. Her yıl aynı zamanda yapılan şenlikleri ile birçok yabancı turistin dikkatini çeken bu yayla, tam bir doğa harikasıdır. Doğal güzellik abidesi olan bu yer, Milli Park olarak kabul edilmiştir. Giresun’da bir de Giresun Adası vardır. Oldukça güzel olan bu adada Akasya ve Akdeniz defnesi oldukça fazla bulunur. Tarihi kalıntılar da vardır ve turistlerin uğrak yerlerinden biridir.

Giresun’da öğrenciliğinizin nasıl geçtiğini anlamayacak kadar güzellikle karşılaşmanız mümkün. Doğası ile mutlu ve üniversitesiyle geleceğe hazır bir mezun olacaksınız.