Giresun Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Giresun Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Giresun Kız Yurtları, Giresun Yurtları, Giresun Kız Öğrenci Yurtları

Karadeniz bölgesinde bulunan yeşilliklerle dolu olan Giresun İli; 6.831 kilometre karelik bir yüzölçüme sahiptir. Giresun, bir yarımada üzerinde bulunur ve ormanları, akarsuları ve eşsiz doğa güzellikleri ile bünyesinde misafir olan öğrencilerine ev sahipliği yapmaktadır.

Giresun’da okurken kendinizi doğa ile iç içe bulacak ve rahat kız öğrenci yurtları ile güzel bir öğrencilik yaşayacaksınız. Burada yurtlar genelde öğrencilerin güvenliği için deprem yönetmeliğine uyguno olarak inşa edilmiş, ya da bu özelliği taşıyan binalarda kurulmuştur. Odalar genelde tek kişilik, iki kişilik ve dört kişilik olarak düzenlenmiştir. Tüm odalarda genel olarak WC ve duş vardır. Bu alanlar, sadece odada kalan öğrencilere aittir. Banyolarda saç kurutma makinası da vardır. Yurtların asansörleri ve 24 saat sıcak suları da mevcuttur. Odalardaki ortopedik yataklar, çalışma masaları ve giysi dolapları her öğrenciye özel olarak düzenlenmiştir. Kıyafetlerinizin temizlenmesi için ücretsiz olarak çamaşır yıkama, kurutma ve ütüleme hizmeti verilmektedir. Odalarda antibakteriyel yorganlar, temiz ve son moda nevresim takımları , yastık ve iki adet de havlu bulunmaktadır. Sınırsız internet hizmeti ile dünyayla bağlantınız kesilmeden öğrencilik yapabilirsiniz. Yangın algılama sensörü ile de her hangi bir yangın anında verilen alarma ile güvenliğiniz sağlanmaktadır. Bir rahatsızlığınız olduğunda sizinle hemen ilgilenilmekte ve müdahale edilerek yardımcı olunmaktadır. Ayrıca anlaşmalı özel tıp merkezleri sayesinde Bunların dışında bir de TV odaları vardır ki burada en sevdiğiniz programları izlerken kız kıza muhabet etmenin tadını çıkarabilirsiniz. Sabah kahvaltılarınız ve akşam yemekleriniz yurtlar tarafından karşılanmakta ve lezzetli yemekler sizlere özel aşçılar tarafından hazırlanmaktadır. Güvenliğiniz için kartlı geçiş sistemleri kullanılmaktadır.

“Hayata açılan bilgi limanı” sloganıyla eğitim veren Giresun Üniversitesi; 2006 yılından beri hizmet vermekte ve her yıl yeni öğrencilere kapılarını açmaktadır. Tıp Fakültesi , Eğitim Fakültesi , Fen-Edebiyat Fakültesi , İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi , Piraziz Sağlık Bilimleri Fakültesi , Görele Güzel Sanatlar Fakültesi , Tirebolu İletişim Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi olmak üzere birçok fakülteyi bünyesinde bulunduran üniversitede aynı zamanda 3 adet enstitüye sahiptir. Yüksekokul ve meslek yüksekokulları da bulunan üniversite eğitim verdiği bölümler açısından oldukça zengindir.

Giresun, Karadeniz bölgesi içinde en çok merak edilen illerden biridir. Burada birçok mekanı ziyaret edebilirsiniz, ancak benim önerim özellikle Giresun Kalesi’ni görmenizdir. Bu kale, şehre hakim bir tepede bulunur ve tüm şehir ayaklarınızın altındaymış hissine kapılmanızı sağlar. Roma dönemine ışık tutan kalede gezerken tarihten günümüze uzanan her şeyi hayal etmeden duramayacaksınız. Paşakonağı Yaylası da sizi tertemiz havasıyla karşılayacak ve dinlenmeniz için size bol bol oksijen sunacaktır.

Giresun’da, sevecen ve iyi Karadeniz halkıyla birlikte Karadeniz fıkraları eşliğinde harika bir öğrencilik yaşayacaksınız. Öğrenciliğiniz tarih ve doğa arasında oldukça heyecanlı ve unutulmaz anılarla dolacaktır.