Gümüşhane Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Gümüşhane Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Gümüşhane Erkek Yurtları, Gümüşhane Erkek Öğrenci Yurtları, Gümüşhane Özel Yurtlar

Bayburt, Erzincan, Giresun ve Trabzon ile komşu olan Gümüşhane İli, Köme’si ile meşhurdur. Buraya gelmiş bir öğrenci iseniz lezzetli yemeklerinin tadını çıkarabilir ve sevdiklerinize dut pekmezi, dut pestili, haşıl, siron ve kanzılı börek götürebilirsiniz.

Gümüşhane, erkek öğrencilere birçok yurt sunmakta ve size tek kalan erkenden kalacak yerinize karar vermektedir. Üstelik sadece yurt değil, kalacak pansiyon ve apart şeklinde de öğrencilere sunulan yerler vardır. Erkek öğrenci pansiyonunda genelde otel konforu sunulmaktadır ve bir evde olması gereken her şey sizler için düşünülmüştür. Çalışma masası, gardırop, sandalye, birinci sınıf bazalı yatak, yatak takımları ve nevresimler odalarda bulunmaktadır. Ayrıca odanızda çamaşır makinası, ütü ve ütü masası, banyonuz ve tuvaletiniz de vardır. Buzdolabı ile memleketinizden gelen yemekleri saklayabilir ve dilediğiniz zaman ısıtarak yiyebilirsiniz. 24 saat sıcak su ve yine 24 sınırsız kablosuz internet ile kendinizi evinizde hissedebilirsiniz. Kaloriferli ısınma sistemleri ile kışın soğuk zamanlarında sıcacık odanızın keyfini yaşarsınız. Tabi pansiyon odaları genelde en az iki kişilik odalardan oluşmaktadır. Bu sayede hem yüksek yurt ücreti biraz olsun düşmekte hem de tüm öğrencilerin bu rahatlıktan yararlanması hedeflenmiştir. Bazı yurtlar ve pansiyonlar ise genelde çok katlı olduğu için şehrin izlenebileceği üst katları teras yapmışlardır. Bu sayede akşamları sıcak çayınızı ya da kahvenizi içerken şehri izleyebilir ve huzurla dinlenebilirsiniz. Parmak izi okuma ya da kartlı geçiş sistemi ile yurt girişleri de kontrol altında tutulmaktadır.

Gümüşhane İli; Gümüşhane Merkez, Kelkit, Köse, Kürtün, Torul ve Şiran olmak üzere toplamda altı adet ilçeden oluşmaktadır. En kalabalık nüfusa sahip olan ilçesi Kelkit ilçesi olup, nüfusu ise 41.034 kişiden oluşmaktadır. En az nüfusa sahip olan ilçesi ise Köse ilçesidir. Köse ilçesinin nüfusu 6.988 kişidir. Gümüşhane İlini toplam nüfusu – 2012 verileri kontrol edildiğinde- 135 bin 216 olarak belirlenmiştir.

Gümüşhane sınırları içinde bulunan Zigana Kayak Merkezi oldukça güzel bir yerdir. Burada kayak yapmanın tadını çıkarırken öte yandan da tesislerde yemek yiyebilir karın beyazlığının tadını çıkarabilirsiniz. Amatör ve usta kayakçılar için belirlenen pistlerde siz de keyifli zaman geçirebilirsiniz. Aralık ayı ile Mart ayı arasında burada güzel bir hafta sonu geçirmeniz mümkünüdür. Gümüşhane’de bir de Artabel Gölleri Tabiat Parkı vardır ki doğanın tüm renklerini bir arada görmeniz mümkündür. Torul ilçesi sınırlarında bulunan bu tabiat parkı 5859 hektarlık geniş bir alana sahiptir. Burada on sekiz adet buzul krateri vardır ki genelde turistlerin ilgisini bu çekmektedir.

Gümüşhane’de daha gezilecek birçok mekan vardır. Bunlardan bazıları; Gümüşkaya Kalesi, Torul Kalesi, Süleymaniye Camii ve Hagios Georgios Manastır Kilisesi’dir. Öğrencilere özel kafeleri ve mekanları da sizleri beklemektedir. Burada öğrencilik hayatınız oldukça renkli geçecektir .Yurtların da düzenlediği etkinliklere katılabilir şehri yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.