Gümüşhane Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Gümüşhane Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Gümüşhane Kız Yurtları, Gümüşhane Yurtları, Gümüşhane Kız Öğrenci Yurtları

Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan Gümüşhane İli, 6.440 kilometre karelik bir yüzölçüme sahiptir. Gümüşhane, kara iklimi ve Doğu Karadeniz iklimi arasında geçiş gösteren özel bir iklime sahiptir. Yağışlar, özellikle yaz aylarında ve ilkbaharda gerçekleşmektedir. Gümüşhane’nin topraklarının %20’den fazlası ormanlarla kaplıdır. Kış ayları soğuk ve yaz ayları ise genel olarak kurak geçmektedir.

Gümüşhane, tam bir yurt cennetidir. Kendinize uygun birçok kız yurdu bulabilirsiniz. Odaları genelde banyolu ve tuvaletli olacak şekilde düzenlenmiştir. Ancak oda içinde banyosu olmayan yurtlar da vardır. Bazı yurtlar odalarında TV, mini buzdolabı vb. birçok şey daha bulundurur. Çalışma masası, gardırop ve baza tarzında yataklar ile rahat bir konsept düşünülmüştür. Ranza tipi çok tercih edilmemektedir. 24 saat sıcak su verilmekte ve dilediğiniz an banyo yapma imkanı sunulmaktadır. Bazı yurtlarda odalar tek kişilikten dört kişiliğe kadar çeşitli seçenekler içerir. Bazılarında ise tek kişilik odalar yoktur. Kıyafetleriniz için çamaşır yıkama odaları ve ütüler bulunmaktadır. Ferah ve sessiz olan etüd salonları sınav zamanında size istediğiniz ve gerekli olan ortamı sağlamaktadır. Sınırsız internet imkanı ile dersleriniz için gerekli bilgilere anında ulaşabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir bilgisayarınız yoksa yurtta olan bilgisayar odalarından yararlanabilirsiniz. Açık büfe kahvaltı, beş çeşit akşam yemeği ve kantin hizmetleri ile evinizdeymiş gibi rahatça karnınızı doyurabileceksiniz. Güvenlik için yurda giriş çıkışlar kameralarla takip edilmektedir ve öğrencilerin resmi ile düzenlenmiş özel yurt kartları ile yurda giriş yapabilirsiniz. Çeşitli etkinlikler düzenleyen yurtlar, ayrıca sınav öncesi ve sonrası stres atmanız için her şeyi düşünmektedir.

Gümüşhane Üniversitesi, 2008 yılında kurulmuş ve eğitim vermeye devam etmektedir. Eğitim dili Türkçe olan üniversitede; Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Edebiyat Fakültesi ve Turizm fakültesi bulunmaktadır. Bünyesinde yüksekokullar ve meslek yüksekokullar da olan üniversitede; Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü de vardır. Üniversitede 229 kişilik bir öğretim üyesi kadrosu vardır. Gümüşhane Üniversitesi; 2013 yılı içinde 10.327 kişilik bir öğrenci sayısına sahip olmuştur.

Gümüşhane, birbirinden güzel mekanları ile öğrencilere harika ve eşsiz bir deneyim yaşatacak ender şehirlerdendir. Karaca Mağarası da bu mekanlardan biridir. Beş salondan oluşan mağarada duvarları damlataş sütunundan oluştuğu görülmektedir. Harika bir görsel şölen için burayı ziyaret edebilirsiniz. Karadeniz’in o benzersiz havasını yaşamak için ise Kazıkbeli Yaylasına çıkabilirsiniz. Soğuk suları ile yaz günlerinin serinletici yeri olan Kazıkbeli Yaylası, kamp kurabileceğiniz yerlerle ve yemek yiyebileceğiniz lokantalarla doludur. Pansiyon, manav ve bakkal gibi birçok şeye yaylada ulaşmanız mümkündür. Kromni Vadisi ise çok bilinmeyen ama 2 manastırı toprakları sınırında bulunduran güzel bir alandır.

Öğrencilik, Gümüşhane’de oldukça özel geçmekte gerek mekanları gerek yurtları ile size güzel bir öğrencilik hayatı vadetmektedir.