Hatay Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Hatay Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Hatay Erkek Yurtları, Hatay Erkek Öğrenci Yurtları, Hatay Özel Yurtlar

Adana, Osmaniye, Gaziantep ve Kilis ile komşu olan Hatay İli, özel lezzetlere sahiptir. Burada öğrenciliğiniz esnasında hiç tatmadığınız tatlara şahitlik edecek ve sevdiklerinize de bu güzel yiyecekleri götürmek isteyeceksiniz. Hatay merkezde yer alan Uzun Çarşı’dan nar ekşisi, tuzlu yoğurt, biber ve domates salçası, künefe, Antakya Çökeleği gibi lezzetleri satın alabilirsiniz.

Hatay lezzetli yemekleri ve tatlıları gibi siz erkek öğrenciler için hazırlanan yurtları ile de dikkat çekmektedir. Burada çeşitli erkek yurtları vardır. Birçok hizmette yurtlar birbirleri ile yarışmaktadır. Yurtlar dışında burada pansiyonlar, apartlar ve evler bulunmaktadır. Eğer bir öğrenci evinde kalacaksanız yurtlardaki standartlar yerine birçok imkanın sunulduğunu belirtmek isterim. Merkezi sistemli kaloriferli ısıtma sistemi kullanılmakta, sınırsız internet ile iletişim ve bilgiye erişim olanağı sunulmaktadır. Ortopedik yataklar, dairelerde olan banyo ve tuvaletler, elektrikli termosifon, uydu yayınlı televizyon, buzdolabı, ocak ve mutfak gibi birçok ihtiyacınıza yönelik tüm detaylar düşünülmüştür. Kendinizi güvenli bir yurtta hissederken aynı zamanda ev rahatlığını yaşayacaksınız. Aynı zamanda bahçede bulunan masa tenisi, yürüme alanları, basketbol ve voleybol oynayabileceğiniz alanlar ile keyifli vakit geçirmeniz mümkündür. Yemekhanelerinde Hatay’lı usta aşçıların hazırladığı yöresel tatlar, kebaplar ve diğer tüm lezzetler de gün sonunda enerjisiz kalan bedeninize destek olacaktır. Bazı yurtlar bünyesinde kuaför de bulundurmakta ve hizmetinize sunmaktadır. Güvenlik için kartlı geçiş sistemi ve turnikelerden yararlanılmakta ve yurdun çevresi kameralarla izlenmektedir.

Hatay İli; Antakya, Altınözü, Belen, Dörtyol, Erzin, Kumlu, Hassa, Kırıkhan, Reyhanlı, Samandağ, Yayladağı ve İskenderun olmak üzere birden fazla ilçeye sahiptir. Hatay İli’nin , 2012 verileri incelendiğinde 1 Milyon 483 Bin 674 kişiden oluşan bir nüfusa sahip olduğu görülmektedir. 315.089 kişilik nüfusu ile en kalabalık olan ilçesi İskenderun İlçesi’dir. 12.469 kişilik nüfus ile en az nüfusa sahip olan ilçesi ise Kumlu İlçesi’dir.

Hatay’da gezilecek birçok mekan vardır. Bunlardan biri de kuşkusuz binlerce turistin ziyaret ettiği Samandağ Sahili’dir. Uzunluğu on altı kilometre olan bu sahil, merkeze yirmi iki kilometre uzaklıktadır. İnce kumlardan oluşan sahil, güzel denizi ve eşsiz doğası ile sizi de misafir etmeyi beklemektedir. Bu sahilde sörf de yapılabilmekte ve keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz. Samandağ İlçesi’nde bulunan Beşikli Mağara, Roma dönemine ait bir mezarlıktır. 12 adet mezarlığın olduğu bu mağarada mezarların kime ait olduğu tam olarak bilinmemektedir. Turistler tarafından oldukça merak edilen bu mağara, ziyarete açıktır. Batıayaz Yaylası ise piknik alanı olarak kullanılmakta ve doğası ile dikkat çekmektedir. Burada arkadaşlarınızla doyasıya eğlenebilir ve stres atabilirsiniz.

Hatay, öğrenciler için oldukça güzel bir şehirdir. Tarihi güzellikleri ile öğrencilere ev sahipliği yapan bu güzel şehir sizin hayatınızda unutamayacağınız anlara vesile olacaktır. Hatay, her yıl binlerce öğrencisine kucak açmaktadır.