Isparta Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Isparta Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Isparta Erkek Yurtları, Isparta Erkek Öğrenci Yurtları, Isparta Özel Yurtlar

Afyon, Konya, Burdur ve Antalya ile komşu olan Isparta’nın oldukça güzel bir şehir olduğunu belirtmek isterim. Yöreye özgü el dokuması halıları ve gül yetiştiriciliği ile ünlü olan bu güzel şehirde her yıl binlerce öğrenci okumakta ve şehrin topraklarında hayat bulmaktadır.

Isparta, öğrencilere oldukça değer veren ve onların rahatı için her detayı düşünmüş olan yurtları ile doludur. Yurtlar, öğrencilerin sadece gerekli ihtiyaçlarını karşılamak ile kalmaz, öğrencilere adeta kendilerini evinde hissetmesini sağlamak için çeşitli olanaklar da sunar. Yurtlarda sabah yediden başlayıp öğlen on ikiye kadar açık büfe kahvaltı verilmektedir. Bu, geç saatte dersi başlayan öğrenciler için sırf kahvaltı yapabilmek adına erken uyanmasına engel olmaktadır. Öğleden sonra saat üçte başlayan ve akşam yediye kadar süren en az dört çeşitlik akşam yemeği de öğrenciler için hazırlanmıştır. 24 saat sıcak su ve üniversiteye ücretsiz ulaşım sağlamak için servisler vardır. Kıyafetlerinizin temizlenmesi için ücretsiz çamaşır yıkama ve ütü hizmeti de verilmektedir. Sınırsız internet, 24 saat güvenlik görevlisi ve kameralarla takip, Isparta’nın sıcağında biraz olsun rahatlamanız için özel olarak düzenlenen yaz köşeleri, yangına karşı duyarlı olan alarm sistemi ve ücretsiz olarak Lig TV ve her odada TV keyfi sizleri beklemektedir. Sınavlarınıza rahatça hazırlanabilmeniz için sessiz, ferah ve sakin bir çalışma odası vardır. Çalışma odasında belinizi ağrıtacak sandalyeler yerine koltuklar tercih edilmiştir ve ansiklopedilerle oda zenginleştirilmiştir. Sınav sonrası ve öncesi stres atabilmeniz için mangal partileri, şehir gezileri ve maç turnuvaları da sizler için düzenlenmektedir.

Isparta İli; Aksu, Atabey, Eğirdir, Gelendost, Gönen, Isparta Merkez, Keçiborlu, Senirkent, Sütçüler, Yalvaç, Yenişarbademli ve Şarkikaraağaç olmak üzere toplamda on iki ilçeye sahiptir. Yalvaç ilçesi 52 bin 34 kişilik nüfusu ile en kalabalık ilçe olarak dikkat çekmektedir. 2 bin 323 kişilik nüfusu ile en sakin ilçenin Yenişarbademli İlçesi olduğu görülmektedir. Isparta’nın toplam nüfus ise 2012 yılında yapılan nüfus sayımı dikkate alındığında 416 bin 663 kişi olarak görülmektedir.

Antik çağda Pisidia ismi ile anılan bu güzel şehirde görülmeye değer birçok yer vardır. Bunlardan biri de İnönü Mağarası’dır. Eğirdir ilçesinde bulunan bu mağara birçok turistin akınına uğramaktadır. Mağaranın sarkıtları ve dikitleri oldukça güzeldir. Yağışlı günlerde mağara içinde küçük küçük göletler oluşmaktadır. Mağara içinde yapılan incelemelerde iskeletlere rastlanmış olup, bu da zamanında mağaranın konaklama için kullanıldığını yahut da mezarlık olarak kullanılmış olabileceğini düşündürmektedir. Gülleri ile meşhur olan bu ilde bir de Lavanta Vadisi vardır ki görülmeye değerdir. Koskoca bir alanda sadece lavantalarla dolu bir yerde gezerek burada nasıl yetiştirildiklerini görmeniz mümkün.

Isparta, gerek gülleri gerek lavantaları gerek ise güzel mekanları ile siz öğrencilere unutulmaz bir öğrencilik hayatı sunmaktadır.