Isparta Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Isparta Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Isparta Kız Yurtları, Isparta Yurtları, Isparta Kız Öğrenci Yurtları

8.913 kilometre karelik bir yüzölçüme sahip olan Isparta, Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde yer alan Göller Bölgesi’nde bulunmaktadır. Yılın dört ayında genel olarak sıcaklık sıfırın altında hissedilmektedir. Kar yağışı genelde azdır. Kış ayları serin geçerken yaz ayları ise oldukça sıcak olan bu ilde birçok kız yurdu bulunmaktadır.

Isparta’da bulunan kız öğrenci yurtları genel olarak bir, iki, üç ve dört kişilik odalardan oluşmaktadır. Yurtlara özel aşçılar sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinde sizlere adet bir ziyafet çeker. Fakültelerde sabah ve akşam olmak üzere yurtların anlaşmalı olduğu ücretsiz servislerle gidebilirsiniz. Tabi bu imkan sadece birinci öğretim öğrencileri için geçerlidir. İkinci öğretim öğrencilerine sadece üniversiteye gidiş imkanı sunulmaktadır. 24 saat sıcak su ve yine 24 saat kesintisiz internet hizmeti yurtların siz öğrencilere sunduğu diğer imkanlardandır. Tüm odalar genç oda takımları ile döşenmiştir. Bazalı yataklardan tutun da komidin, ahşap dolaplar ve bilgisayarlı masalara kadar her şey vardır. Akşamları dinlenebilmeniz için TV odaları hizmetinizdedir. Dinleme odalarında arkadaşlarınızla sohbet etmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Etüd odalarında ders çalışıabilir, sınavlarınıza sıkı hazırlanmanız için ses izolasyonu yapılan odalar sayesinde başarıya ulaşabilirsiniz. Yurtlarda motive olabilmeniz ve yabancılık çekmemeniz için de çeşitli aktiviteler düzenlenmekte geziler ve piknikler sayesinde birçok arkadaş edinebilirsiniz. Yurtlar genel olarak çarşıya da yakındır. Bu sayede özel ihtiyaçlarınıza yurdunuzdan çok uzaklaşmadan ulaşabilir ve geç olmadan yurdunuza dönebilirsiniz. Yurt görevlileri üniversite mezunudur ve öğrencilerle iletişimde gerekli deneyime ve formasyona da sahiptir. Üstelik uygun ödeme seçenekleri ile siz de hayaliniz olan yurdu bulabilir ve keyifli bir öğrencilik geçirebilirsiniz.

Isparta’da 1992 yılında kurulmuş olan - şehrin tek üniversitesi - Süleyman Demirel Üniversitesi her yıl binlerce öğrenciye eğitim vermektedir. Üniversitede; Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen - Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Orman Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Su Ürünleri Fakültesi , Teknik Eğitim Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Tıp Fakültesi ve Ziraat Fakültesi bulunmaktadır. Ayrıca üç yüksekokul, yirmi meslek yüksekokulu ve altı enstitü de bulunmaktadır.

Isparta, size doğal güzellikleri ve tarihi mekanları ile harkulade vakit geçirmeniz için her şeye sahiptir. Bunlardan biri de Zindan Mağarası’dır. Geniş bir kapı ile sizleri karşılayan bu ilginç mağara, siz yol devam ettikçe daralmakta ve sonra tekrar genişlemektedir. Neredeyse 800 metrelik bir uzunluğu olmasına rağmen yarısından az bir kısmı gezilebilmektedir. Mağara incileri, sarkıtlar ve dikitler sizi kendisine hayran bırakacaktır. Hafta sonu eğlencesi için Milas Mesire yerini tercih edebilirsiniz. Burada keyifli bir piknik yapabilir doğanın renkleri ile stres atabilirsiniz.

Isparta, her yıl binlerce öğrenciyi bu güzel atmosferinde misafir etmektedir.