İstanbul Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

İstanbul Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

İstanbul Erkek Yurtları, İstanbul Erkek Öğrenci Yurtları, İstanbul Özel Yurtlar

Kırklareli, Tekirdağ ve Kocaeli ile komşu olan bu büyük şehir, birçok iklimin etkisi altında bulunur. Akdeniz, Karadeniz, Anadolu Kara İklimi ve Balkanlar şehri kuşatmıştır. Yıllık ortalama sıcaklık genelde on dört dereceyi bile bulmaz. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları ise ılık ve yağışlı bir hava görülmektedir.

İstanbul, Türkiye’ni kalbidir. Burada birçok erkek öğrenci yurdu bulmanız mümkündür. Yurt ücretleri ve sizin tercihlerin elbette önemlidir. Yurtlar, oldukça lüks olarak dizayn edilmiş ihtiyaçlarınızı karşıladığı gibi sizleri rahat ettirebilmek için de oldukça çaba sarfetmiştir. Yurtlarda ücretsiz sabah kahvaltısı, kişiye özel çalışma masası, giysi dolabı ve sandalyesi, dinlenme ve TV odaları vardır. Oyun oynamanız için düzenlenmiş langırt ve Ps3 oyun konsollarının bulunduğu odalar, fitness ve spor odaları, kablosuz internet özelliği ve ücretsiz çamaşır yıkama ile ütü servisleri adeta bir hotel hizmetini andırmaktadır. Odaların çoğunda banyo ve tuvalet bulunur ve yurt görevlileri tarafından temizlenir. İstanbul’un güzelliği için genel olarak çatı katlarında düzenlenmiş kafeteryaları sizlere unutulmaz sohbetlerin ortamını yaratmaktadır. Revir odaları ile herhangi bir acil durumda ilk müdahale anında yapılmaktadır. Odalardaki yataklar ise genellikle bazalı ve sandıklı olarak tercih edilmiştir. İstanbul, size yurtlar için birçok seçenek sunmakta ve olağanüstü hizmetleri ile şaşırtmaktadır.

İstanbul şehri, iki yakadan oluşmaktadır. Bu yakalarında ise birden fazla ilçeye sahiptir. Avrupa yakasında; Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Eyüp, Esenler, Esenyurt, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli ve Zeytinburnu ilçeleri bulunmaktadır. Anadolu yakasında ise; Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kartal, Kadıköy, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar ilçeleri vardır. 746 bin 650 kişilik nüfusu ile en kalabalık ilçesi Bağcılar’dır. 13 bin 883 kişilik nüfusu ile en sakin ilçesi ise Adalar’dır. İstanbul’un nüfusu ise her yıl daha da artmakla birlikte 2013 verileri dikkate alındığında 13 milyon 854 bin 740 kişidir. İstanbul’un Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip ili olduğunu da belirtmek isterim.

İstanbul’da görülmesi gereken birçok yer vardır. Bunlardan biri kuşkusuz Kız Kulesi’dir. Kız Kulesi, Üsküdar’da olup, hakkında birçok rivayet dolaşır. Derler ki dönemin birinde bir kral ve kızı yaşarmış. Kız o kadar güzelmiş ki kral ona bir şey olacak diye çok korkarmış. Bir gün bir falcıya kızı ile ilgili fal baktırmış. Falcı kızının öleceğini ve bir yılan tarafından sokulacağını söylemiş. Kral da Kız Kulesini yaptırarak kızını oraya götürmüş ve ölmesine engel olmak istemiş. Ancak kralın kızına gelen yiyecekler arasına saklanmış bir yılan kızın ölümüne neden olmuş ve Kız Kulesi günümüze kadar gelmiş.

İstanbul, tarihi dokusu muhteşem rivayetleri ve güzeller güzeli sokakları ile sizleri de arasında görmekten mutluluk duyacaktır.