İzmir Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

İzmir Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

İzmir Erkek Yurtları, İzmir Erkek Öğrenci Yurtları, İzmir Özel Yurtlar

Aydın, Manisa ve Balıkesir ile komşu olan İzmir İli, uzun ve dar bir körfezin başında yer alır. Sahil boyunca sizleri hurma ağaçları ile palmiye ağaçları karşılamaktadır. Büyükşehirlerimizden biri olan bu güzel şehirde öğrenci iseniz farklılığınızın farkına varmalısınız.

İzmir’de öğrenciler için hazırlanan yurtlar genelde otel tarzında ve butik özelliktedir. Yurtlarda isteğe bağlı sabah kahvaltıları verilmekte, 24 saat sıcak su ile her an sıcak bir duşun keyfini çıkarabilirsiniz. Yüz tanıma sistemi gibi üstün teknoloji ile kurulmuş güvenlik sistemi sayesinde yurt giriş ve çıkışları için önlemler alınmıştır. Yine isteğe bağlı akşam yemekleri yurtlarda verilen hizmetler arasındadır. Merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılan yurtlarda soğuk akşamların etkisini hiç hissetmeyeceksiniz. Kablosuz ve sınırsız internet seçeneği ile odanızdan internete girmenin keyfi sizinle olacaktır. Bilgisayar sahibi değilseniz size hazırlanmış bilgisayar odalarında bu hizmete ulaşabilirsiniz. Yurtlarda revir de bulunmaktadır. Bu sayede her hangi bir hastalık durumunda ilk müdahale yurtta yapılmakta ve acil durumlarda anlaşmalı sağlık kuruluşlarına götürülerek, refakatçi bir yurt görevlisi ile sağlığınıza kavuşmanız için yardımcı olunmaktadır. Misafirhane sayesinde sevdiğiniz arkadaşlarınızı, ailenizi ve tanıdıklarınızı misafir edebilir ve çeşitli ikramlarda bulunabilirsiniz. Karşılıklı çay ya da kahve içerken muhabbet eder ve hasret giderebilirsiniz. Odalarınızda sadece yatak ve giysi dolabı değil, aynı zamanda ayakkabı ve çantalarınız için özel dolaplar bulunmaktadır. Talep ederseniz odanızda TV, buzdolabı, iki adet komodin ve etajer de alabilirsiniz.

İzmir’de; Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş ve Tire olmak üzere birçok ilçeye sahiptir. İzmir’in nüfusu 2013 verileri dikkate alındığında 4 milyon 5 bin 459 kişiden oluşmaktadır. En fazla nüfusa sahip olan ilçesi Karabağlar ilçesi olup, nüfusu 463.279 kişiden oluşmaktadır. En az nüfusa sahip olan ilçesi ise Karaburun’dur ve nüfusu 8.848 kişiden oluşmaktadır.

İzmir, güzel denizi olduğu gibi gezilecek birbirinden özel mekanlara da sahiptir. Serapis Tapınağı, bunlardan biridir. İncil’de adı geçen yedi kiliseden biri olan Serapis Tapınağı, Kızıl Avlu olarak da bilinmektedir. Tapınakta, birden fazla heykel vardır. Heykellere bakıldığında Mısır döneminin mimari sanatına dair izlere rastlamak mümkündür. Günümüzde harap bir halde olsa da hala tarihin izleriyle görülmeye değer bir yapı olarak İzmir’de sizleri beklemektedir. Önerebileceğimiz bir diğer mekan ise Foça Şeytan Hamamı’dır. Foça ‘da bulunan bu yerde aile mezarlığı bulunmaktadır. Uzun bir yol ve iki mezar olan bu mekanı ziyaret edebilir ve gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

İzmir, gerek tarihi güzellikleri gerek ise kaliteli üniversiteleri ile sizleri ağırlamaktan gurur duyacak ve size unutulmaz bir öğrenci hayatı yaşatacaktır.