İzmir Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

İzmir Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

İzmir Kız Yurtları, İzmir Yurtları, İzmir Kız Öğrenci Yurtları

Ege bölgesinde Ege’nin incisi olarak bilinen İzmir, Türkiye’nin en büyük üçüncü şehridir. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü bu güzel şehirde yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Sıcaklık genelde sıfırın altına çok düşmez. Temmuz ve Ağustos ayları ise oldukça sıcak geçer.

İzmir, tam bir öğrenci şehridir aslında. Gerek Ege Denizi’nin güzelliği gerek Kordon’u ile burada öğrenciliğiniz muhteşem geçecektir. Burada yurtlar, bir otelden daha fazla imkan sunmaktadır. Burada bulunan butik yurtlar vardır. Butik yurtlar, oldukça az odadan oluşur ve kız öğrenciler maksimum hizmet görmektedir. Jeotermal ısınma sistemleri ile ısıtılan yurtlarda, her öğrencinin kişisel olarak özel bir yaşam alanı vardır. Odalarda telefon ve sınırsız internet, tercihinize göre odalı balkonlar, her odada buzdolabı bulunmaktadır. Açık büfe kahvaltı ile keyifli bir güne başlayabilirsiniz. Çamaşırlarınız yıkanır, ütülenir ve sizlere getirilir. 24 saat kamera ile güvenliğiniz sağlanır ve yurtta yirmi dört saat görevli bulunur. Yangın ve güvenlik sistemleri ile donatılmış yurtlara girişler iki aşamalı olarak yapılmaktadır. Akşam yemeği özel olarak hazırlanmış ve bölümlerinize uygun olan kitaplarla donatılmış kütüphaneler sizleri beklemektedir. Bazı yurtlar, üniversitelere ücretsiz ulaşımı da sağlamakta ve fitness salonları ile size spor olanağı sağlamaktadır. Temizlik ve hijyene de önem verilmektedir. Odalar iki günde bir temizlenirken nevresimleriniz de on beş günde bir yıkanıp ütülenmektedir.

İzmir’de birçok üniversite de vardır. Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Gediz Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, İzmir Üniversitesi ve Şifa Üniversitesi şehirde bulunan eğitim birimlerindendir. Şehrin adını taşıyan ve 2007 yılında kurulan İzmir Üniversitesi’nde; altı fakülte ve iki yüksekokul bulunmaktadır. Diğer üniversitelerde de birçok fakülte ve bölüm bulunmaktadır.

İzmir’de öğrenciliğiniz boyunca yapabileceğiniz birçok aktivite vardır. Ayrıca gezilecek ve görülecek mekanları ile İzmir’e doyamayacaksınız. Alaçatı Sörf okulları ile rüzgar sörfünün tüm detaylarını öğrenebilir, keyifli ve sıra dışı bir sporun tadını çıkarabilirsiniz. Temel bilgilere ulaşarak sporun tadını çıkarabilir ve hayatınıza renk katabilirsiniz. İzmir’e gidip de Kordon’da dolaşmamak elbette olmaz. Burada sahil kenarında yürümenin ve oldukça canlı olan ortamının keyfini yaşamanız mümkündür. İzmir’de gezilmesi gereken Kurudağ Mağarası da ziyaretinize açıktır. Selçuklu İlçesi’nde bulunan bu mağara, turizm açısından oldukça önemli bir mekandır. Kırk iki metrelik bir uzunluğu olan mağarada, sarkıt ve dikitler olduğu gibi duvar perdeleri ve sütunlar da mevcuttur. Eski dönemlerde bu mağaranın yaşam alanı olarak kullanıldığı belirlenmiştir.

Ege’nin güzel kızı İzmir, siz güzel öğrencilerini her yıl misafir etmekte ve her gelen ziyaretçisini kendine aşık etmektedir. Burada öğrencilik hayatınız, iyi eğitim veren üniversitelerde geleceğe ışık tutarken aynı zamanda güzel ve keyifli mekanları ile hayatınıza unutulmaz anlar katacaktır.