Kahramanmaraş Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Kahramanmaraş Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Kahramanmaraş Erkek Yurtları, Kahramanmaraş Erkek Öğrenci Yurtları, Kahramanmaraş Özel Yurtlar

Kahramanmaraş; Kayseri, Sivas, Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Osmaniye ve Adana ile komşudur. Şehrin güneyinde Akdeniz iklimi görülürken kuzeyinde ise kara iklimi hüküm sürmektedir. Kış ayları ılık ve yağışlı geçerken yaz ayları ise sıcak ve kurak geçmektedir. Topraklarının yarısına yakını ormanlarla kaplıdır.

Kahramanmaraş, erkek öğrenci yurtlarına ayrı bir özen göstermiştir. Sessiz ve huzurlu bir ortam vadeden yurtlarda yabancılık çekmeyecek ve rahat edebileceksiniz. Odalarda genel olarak ranza tipi yataklar tercih edilmiştir. Çalışma masası ve komodinler öğrencilere özeldir. Odalarda yerler birinci sınıf laminant parkelerle döşenmiştir. Odalarda giysi dolapları da vardır. Genel olarak odalar en az iki kişiliktir. İki, üç, dört ve beş kişilik odalardan birini tercih edebilirsiniz. Odada birlikte yaşayacağınız arkadaş sayısı arttıkça yurt ücreti de o oranda düşmektedir. Yurtlarda yemekhanelerde sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği verilmektedir. Yemekler öğrencilerin günlük ihtiyacı olan kalori miktarına göre hazırlanmakta ve sağlıklı besinler göz önünde bulundurularak hazırlanır. Sınırsız ve kablosuz internet olanağı sunulmaktadır. Bahçede çayınızı içerken, odanızda uzanırken keyifle internette sörf yapabilirsiniz. Bilgisayarınız yok ise yurtlarda bulunan bilgisayar odaları sizin için hizmete açıktır.

24 saat kesintisiz su ile rahatça duş alabilir ve belirli bir saati beklemek zorunda kalmazsınız. Sürekli sıcak su bulunan yurtlarda istediğiniz an kahvenizi yapabilir, çayınızı içebilir ve sohbetlerinizi keyifli hale getirebilirsiniz. İçme suyu ihtiyacınız da yurtlar tarafından karşılanmaktadır. Çamaşır ve ütü odaları ile kıyafetlerinizi kolayca yıkarken ütülemeniz mümkündür. Rehber öğretmenlerin de bulunduğu yurtlarda her hangi bir sıkıntınızda destek alabilirsiniz.

Kahramanmaraş; Kahramanmaraş Merkez, Afşin, Andırın, Ekinözü, Elbistan, Göksun, Nurhak, Pazarcık, Türkoğlu ve Çağlayancerit olmak üzere toplamda on ilçeye sahiptir. En kalabalık nüfusa sahip ilçesi 139 bin 46 kişiden oluşan Elbistan İlçesi’dir. 14 bin 99 kişilik nüfusu ile en sakin ilçesi ise Nurhak İlçesi’dir. Büyükşehir olduktan sonra nüfusu hızla artan Kahramanmaraş’ın toplam nüfusu ise -2013 yılında yapılan nüfus sayımı dikkate alındığında – 1 milyon 63 bin 174 kişiye ulaşmıştır.

Üniversite okumak, hele ki başka bir şehirde okumak öğrencilere çok şey katmaktadır. Dersleriniz ve eğitiminiz dışında yeni bir şehir tanır ve hakkında birçok şey öğrenme imkanı bulursunuz. Kahramanmaraş’ta güzel bir hafta sonu geçirmek için Çokran Şelalesi’ne gidebilirsiniz mesela. Şehrin en çok dikkat çeken bu güzellik, dağcıların uğrak yerlerinden biridir. On beş metre yüksekten dökülen suların düştüğü yerde doğal olarak oluşmuş bir de havuz vardır. Bu güzelliği resmedebilir doğanın kucağında streslerinizden arınabilirsiniz. Eğer balık tutmak isterseniz Kumaşır Gölü’ne gidebilirsiniz. Yeşil bir doğa ile iç içe olan bu güzel gölde balık tutarken aynı zamanda piknik de yapabilir, mangalda balık keyfi yapabilirsiniz.

Kahramanmaraş, siz öğrencilere hem yurtları ile hem de gezilecek güzel mekanları ile hayat verecektir.