Karabük Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Karabük Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Karabük Erkek Yurtları, Karabük Erkek Öğrenci Yurtları, Karabük Özel Yurtlar

Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Çankırı, Ankara ve Bolu ile komşu olan Karabük İli, Batı Karadeniz Bölgesinde yer almasından dolayı Karadeniz ikliminin etkisi altındadır. Yıllık ortalama sıcaklık on dört dereceyi bile bulmaz. Her mevsim yağış görülse de yaz ayları sıcak ve kurak geçmektedir. Kış ayları ise soğuk ve yağışlıdır.

Buraya okumak için gelen erkek öğrenciler için seçebileceği birden fazla yurt vardır. Önemli olan nasıl bir hizmet almak istediğiniz ve seçimlerinizdir. Yurtlarda 24 saat kesintisiz su hizmeti verilmektedir. Mutfağı, yemekhanesi ve ortak oturma odaları ile her imkan sağlanmıştır. Çamaşır ve ütü odaları ile kolayca kıyafetlerinizi yıkayabilir ve ütüleyebilirsiniz. Odalarında çalışma masası, dolap, komidin ve ortopedik yataklar vardır. Ders çalışabilmeniz için etüd salonları hizmetinizdedir. Hatta Mühendislik ve Tasarım bölümlerinden birinde okuyan bir öğrenci iseniz etüd salonlarında bulunan özel çizim masalarından da yararlanabilirsiniz. Kablosuz ve sınırsız interneti ile derslerinize yardımcı olmayı ve sevdiklerinizle görüntülü konuşmadan tutun da sevdiğiniz sitelerde sörf imkanı bile siz değerli öğrencilere sunulmuştur. Ders notlarınızın çoğaltılması için fotokopi makinaları da vardır. TV odası ile sevdiğiniz filmleri ve coşkuyla bağlı olduğunuz takımın maçlarını arkadaşlarınızla izleyebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Merkezi sistem ile ısıtılan yurtların güvenlik hizmetleri de yedi gün yirmi dört saat verilmektedir. Yıl boyunca çeşitli aktivitelerde vize ve finallerden sonra stres atmanız sağlanır. Kimi yurtlar konumları ve bina özellikleri nedeni ile teras katlarını sizlere ayırmıştır. Terasta bir yandan çay içerken bir yandan da bilgisayarınızın keyfini çıkarabilirsiniz. Acil durumlarda müdahale edebilmek için yurt önünde bir araç her zaman hazır beklemektedir. Veliler, acil durumlarda bilgilendirilir ve gerekli önlemler alınır.

2012 yılı verileri kontrol edildiğinde bu güzel şehrin nüfusunun 225 bin 145 kişiden oluştuğu görülmektedir. Karabük ili; Karabük Merkez, Eflani, Eskipazar, Ovacık, Safranbolu ve Yenice olmak üzere toplamda altı ilçeye sahiptir. En fazla nüfusa sahip olan ilçesi 53 bin 201 kişi ile Safranbolu İlçesidir. En az nüfusa sahip ilçesi ise 3 bin 270 kişilik nüfusu ile Ovacık’tır.

Güzel bir hafta sonu elbette bu ilde mümkündür. Yenice ormanları, yeşilin her tonuna sahiptir ve mükemmel vakit geçirmeniz için bu kentin sınırları içinde bulunur. Bu ormanda belediyenin de katkılarıyla beş kamp yeri vardır. Yedi bisiklet yolu ve on beş yürüyüş alanı ile hem keyifli hem de sağlıklı bir hafta sonu yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla kamp yaparken yürüyüşlere çıkabilir, dilerseniz bisiklet sürerek yarışlar düzenleyebilirsiniz. Daha kültürel bir gezi planınız varsa Safranbolu Kent Tarihi Müzesi veya Safranbolu Yemeniciler Çarşısı Arastası’nı tercih edebilirsiniz.

Burada öğrenciliğiniz evinizin rahatlığında geçerken öte yandan tarihi ve doğasıyla size huzur verecek bir şehirde olacağınızı iletmek isterim. Unutamayacağınız anlar için Karabük sizi beklemektedir.