Karaman Erkek Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Karaman Erkek Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Karaman Erkek Yurtları, Karaman Erkek Öğrenci Yurtları, Karaman Özel Yurtlar

Mersin, Konya ve Antalya ile komşu olan Karaman İli, her yıl binlerce erkek öğrenciyi misafir etmektedir. Topraklarının çoğu ovalarla kaplı olan bu ilde yaz ayları oldukça sıcak geçerken, kış ayları ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Kış ve ilkbahar aylarında genel olarak yağmur ve kar olarak görülen yağış, şehre ayrı bir tat katmaktadır.

Karaman’da öğrenciler için yaşam alanlarına uygun tasarlanmış güzel yurtlar vardır. Deprem yönetmeliğine uygun olarak yapılmış binalar, sizlerin güvenliğinin ne kadar önemsendiğinin bir kanıtı gibidir. Yedi gün yirmi dört saat boyunca yurt personellerinin yurtta olması ve acil durumlarda müdahale edilmesi, sizlere verilen değerin bir göstergesidir. Burada kendinizi evinizde hissetmeniz için her şey yapılmaktadır. Temiz ve hijyenik bir ortam sunulmaktadır. Yirmi dört saat sıcak su verilmektedir ve her an duş alabilmeniz sağlanmaktadır. Giysileriniz için çamaşır yıkama ve ütü hizmeti de sunulmaktadır. Odalar, genel olarak en az iki kişiden oluşmaktadır. Odalarda bazalı ve sandıklı tipte yataklar vardır. Çalışma masası, giysi dolabı ve komidin bulunan odalar oldukça ferahtır. Banyo ve tuvaletleri oda içinde olan yurtlar olduğu gibi genel kullanım alanlarında olan yurtlar da vardır. Yemekhanelerde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilirken kantini ile de dilediğiniz yiyecek ve ihtiyaca ulaşmanız hedeflenmiştir. Kartlı geçiş sistemleri kullanılan yurtlarda, kamera sistemi ile de yurt giriş ve çıkışları takip edilmektedir. Öğrencilerin stresten uzaklaşmaları ve motive olmaları için düzenlenen geziler ve etkinlikler ile yurtlar kendinizi yabancı bir şehirde hissetmemenizi sağlamak için çalışmaktadır. Piknikler, sinema geceleri ve şehir gezileri bunlardan sadece bazılarıdır.

Karaman İli; Ayrancı, Başyayla, Ermenek, Kazımkarabekir, Karaman Merkez ve Sarıveliler olmak üzere altı adet ilçeden oluşmaktadır. En kalabalık ilçesi nüfus sayımları incelendiğinde 30 bin 361 kişi ile Ermenek İlçesi’dir. En az nüfusa sahip ilçesi ise 4 bin 324 kişiden oluşan Kazımkarabekir İlçesi’dir. Karaman İli’nin toplam nüfusu ise 2012 yılında yapılan nüfus sayımına göre 235 bin 424 kişiden oluşmaktadır.

Karaman, şehrin adını taşıyan Karaman Müzesi ile sizleri Karamanoğulları Beyliği dönemine götürmektedir. Müzede çeşitli uygarlıklara ait eserleri görebilir ve tarihin günümüze kadar getirdiği tarihi kalıntıları inceleyebilirsiniz. Kitaplık, fotoğrafhane, teşhir salonu ve deposu bulunan müzede Roma, Bizans, Urartu, Osmanlı, Selçuklu gibi dönemlere ait eserleri görmeniz mümkündür. Karamanoğulları Alaaddin Bey tarafından yaptırılan Aktekke Camii ise şehrin diğer bir güzel eseridir. 1370 yılından bu yana aynı topraklarda olan camide; Mümine Hatun'un, Alaaddin Çelebi'nin, Karamanoğlu Seyfettin Süleyman Bey'in olmak üzere birçok mezar bulunmaktadır.

Karaman, öğrencilere çok değer veren bir şehirdir. Bu şehirde okumanın tadını yaşamanız hiç de zor değildir. Ev hissi yaşatan yurtları ve gezilecek harika mekanları ile şehir sizleri kendine hayran bırakacaktır.