Karaman Kız Öğrenci Yurtları

Özel Üyeler

Karaman Kız Öğrenci Yurtları

Normal Üyeler

Karaman Kız Yurtları, Karaman Yurtları, Karaman Kız Öğrenci Yurtları

Karaman İli, 3.709 kilometre karelik bir alana sahiptir ve İç Anadolu Bölgesinin güneyinde yer almaktadır. Karaman, milattan önce sekiz bin yılından beri yerleşim bölgesi olarak kullanılmakta ve Karaman Koyunu ile ünlüdür.

Karaman’a öğrenci olarak geldiyseniz burada harika kız öğrenci yurtları ile karşılaşacağınızı söylemek isterim. Genel olarak kız apartları olan bu memlekette odaları iki kişilik olan butik yurtlar da bulabilirsiniz. Odalar oldukça ferah dizayn edilmiştir. 24 saat sınırsız interneti ile odanızın sıcaklığında ve rahatlığında sörf yapabilirsiniz. 24 saat sıcak su hizmeti de verilmektedir ve duş almak için belli bir saati beklemenize gerek yoktur. Her öğrenci için özel olarak çalışma masası bulunmaktadır. Ayrıca yine her öğrenciye özel giysi dolabı verilmiş ve ortopedik yataklar hazırlanmıştır. Her dairesinde buzdolabı olan apartlarda sevdiklerinizden gelen yiyecekleri saklayabilir ve dilediğiniz zaman yemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Banyo ve tuvaletler oldukça lüks yapılmıştır. Tuvalet ve banyoların hijyeni için yurt personellerince düzenli olarak temizlik yapılmaktadır. Kıyafetlerinizi yıkamak için çamaşır makinaları bulunmaktadır. Ütü masaları ve ütüler de yurtlarda bulunmaktadır ve giysilerinizi dilediğiniz zaman ütüleme imkanınız vardır. Dinlenme odaları sayesinde günün yorgunluğunu atarken en sevdiğiniz programları TV den izleme ayrıcalığını da yaşarsınız. Bazı yurtlar ve apartlarda bahçeler de vardır. Yazın sıcak günlerinde bahçede dolaşabilir en keyifli anlarınızı arkadaşlarınızla birlikte geçirebilirsiniz. Parmak izi okuma sistemi ile de güvenliğinizi hiç dert etmenize gerek yoktur. Yurt, güvenlik görevlileri tarafından korunmakta ve yurdun takibi kameralarla yapılmaktadır.

28 Mayıs 2007 yılında kurulan Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi, şehirdeki tek üniversitedir. Üniversitede; Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamil Özdağ Fen Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve İslami İlimler Fakültesi bulunmaktadır. Üniversite; Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Sağlık Yüksekokulu olmak üzere iki adet yüksekokula sahiptir. Beş adet meslek yüksekokulu olan Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi’nde aynı zamanda Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü olmak üzere iki adet enstitüye sahiptir.

Karaman’da öğrenciliği yaşarken Manazan Mağarası’nı görmeden dönmek elbette olmaz. Bizans döneminde de kullanılmış olan bu mağara, büyük bir kaya içine oyularak oluşturulmuştur. Dışarıdan bakıldığında yüzlerce delik görülmekte olan bu güzel mağarada eski döneme ait izler görmeniz mümkündür. Binbir Kilise de görülmesi gereken güzel mekanlardan biridir. Burası birçok manastırın ve kilisenin birleşiminden oluşmuştur. Burada bulunan kiliselerin isimleri bilinmemekle birlikte numaralandırma sistemi ile isimlendirilmiş ve genel olarak Binbir Kilise olarak adlandırılmıştır. Oldukça güzel olan bu mekanda gezerken tarihin günümüze kadar uzanan güzelliğine şahitlik edeceksiniz.

Karaman, öğrencilerine sunduğu çeşitli yurt olanakları ve gezilesi güzel mekanları ile öğrenciler için yaşanacak bir şehirdir. Oldukça güzel olan bu şehirde öğrenci olmanın tadını her an çıkarabilirsiniz.